CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Son Gün!

, 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Son Gün!
Skew tarafından aktarılan bilgilere göre teslim tarihi 26 Haziran’da gelecek olan 114 binden fazla opsiyon sözleşmesi bulunuyor. Bu Bitcoin sözleşmelerinin toplam değeri ise 1 milyar doları geçiyor.
, 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Son Gün!
Türev piyasasında yaşanacak olan bu gelişmenin Bitcoin fiyatını tam olarak nasıl etkileyeceği, hatta etkileyip etkilemeyeceği bile bilinmiyor. Bu sırada piyasadaki açık pozisyonların sayısı da hızla artıyor. Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre Deribit’teki açık pozisyonların toplam değeri 98.6 milyon dolara çıktı ki bu son 3 ayın en yüksek sayısı.
Bu arada yalnızca Deribit’te değil CME Group’ta da ciddi bir hareketlilik olduğunu belirtelim. Arcana Research tarafından yapılan araştırmalara göre CME Group’taki açık pozisyonlarda (vadeliler ve opsiyonlar dahil) da yeni bir rekor kırıldı.
, 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Son Gün!
Analiz şirketi Arcane Research, blog gönderisinde “CME üzerinde Bitcoin türevlerinin (vadeli işlem + opsiyon sözleşmeleri) toplam açık pozisyonları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun sebebi çoğunlukla opsiyon sözleşmelerine olan talep.” diye özetledi.
“Cuma günü, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin sözleşmesinin vade tarihi olması nedeniyle büyük bir günü temsil ediyor. CME ise bunun 300 milyon dolara yakınını oluşturuyor.”

Benzer Yazılar

Bir Kripto Para Borsası Daha XRP Listeleyecek!

Doğan Şahin

İran, Yasadışı Madencilik Sektörünü Hedef Alıyor

Yavuz Cem AKYOL

Dün Borsalara giren DeFi Tokeni %1500 arttı!

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku