a
coinnet

ABD Yetkilileri Kripto Para Borsası Coinseed ‘i Kapatmak İçin Mahkeme Sürecine Başladı!

New York Dava Vekili Letitia James, kripto para borsası Coinseed ‘i kapatmak adına yeni ve hızlı sonuçlanacak bir mahkeme sürecine hazırlanıyor. ABD yetkilileri daha öncesinde Coinseed ‘i kapamak adına gerekli dava sürecini başlatmıştı. Ancak iddiaya göre kripto para borsası faaliyetlerine ve mağduriyet yaşatmaya devam etti. Cuma günü Başsavcı Letitia James, Coinseed Inc’i yasa dışı ve hileli işlemleri doğrultusunda derhal kapanması için yasal işlemleri başlatmıştı. Aynı zamanda, Cuma günü atılan ilk adımın öncesinde daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına Perşembe günü, mahkemeden ön tedbir için Coinseed ve CEO’sunun işlemlerini engellemek üzere izin istenmişti.

Coinseed Dava Süreci Hızlandırılacak!

Daha da öncesinde, Şubat ayından bu yana süre gelen dava sürecinde kripto para borsası Coinseed’in kurucusu ve CEO’su da dava edilmişti. Ancak yaklaşık 1 aylık süre boyunca borsa işlemlerini devam ettirmekle beraber aynı zamanda büyümeye de devam etti. Yeni yatırımcılar ile beraber borsa adına 130’dan fazla şikayet alındı. Soruşturmaların ardından Amerika’da binlerce yatırımcının dolandırıldığı ortaya çıktı.

Ek olarak ABD kripto paralar için gerekli vergi koşullarının yerine getirilmesi adına Kraken kripto para borsası üzerine gözlemlerine başladı. Detayları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Coinseed ‘e Karşı Acil Harekete Geçilecek!

Coinseed yasa dışı faaliyetlerine yatırımcıların fonlarını elinde tutarak devam ediyor. Borsanın portföyünde yetkisiz alımlar ve satımlar gerçekleşiyor. Yatırımlar dijital transferlerle deniz aşırı platformlara aktarılıyor.

Başsavcı Letitia James

Son olarak yetkililer dava süreci ile beraber daha fazla mağduriyet yaşanmaması için hızlandırılmış bir süreç içerisinde durdurma önergesini sunduklarını belirtti. Böylece kalan yatırımcılar kötü niyetli kişilerden korunacak. Gelişmelerin ayrıntılarını ve dava sürecini tekrar aktarıyor olacağız.

Gelecek gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

TwitterFacebook.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.