a
coinnet

ABD’li Mortgage Şirketi UWM, Kripto Ödeme Pilot Çalışmasını Durdurdu

ABD’nin en büyük Mortgage kuruluşları arasında yer alan United Wholesale Mortgage (UWM), Bitcoin ile ödeme alma planlarını askıya aldı.

UWM’den yapılan açıklamaya göre, Eylül ayında başlanan Bitcoin ile mortgage ödeme planları bu ayda da devam etti ancak yine de pilot çalışmadan memnun olmadıkları için bu yöntemden uzaklaşma kararı aldıkları ortaya çıktı.

Bitcoin ve Ether Test Edilme Kararı Alınmıştı

ABD’de faaliyette olan United Wholesale Mortgage, Eylül ve Ekim aylarında bazı müşterilerinden kripto kabul ederek işlem yapmaya başladı. Pilot uygulamanın devam ettiği sırada artık kripto para ile yeni müşteri kabul etmeyeceklerini açıklayan şirket, bu planlardan vazgeçtiğini beyan etti.

UWM, Ekim ayında beş müşteriden, Eylül ayında ise bir müşteriden kripto ödeme aldı. Böylece kripto para kabul eden ilk Mortgage şirketi olan UWM, planları çabuk bıraktı. Firma, testin detayları ile ilgili bilgi vermedi.

UWM CEO’su Mat Ishbia, “Bu teknolojiyi başarılı bir şekilde kullanan ve uzun vadede yenilik yaptığımızı daha da kanıtlayan ilk ipotek kredi kuruluşu olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Düzenleyiciler Gerekçe Gösterildi

Testin hemen başlarında şirketin böyle bir karar almasının temel sebebi olarak, düzenleyicilerin bu konuda herhangi bir adım atmaması olarak gösterildi.

“Kripto alanındaki artan maliyetler ve düzenleyici belirsizliğin mevcut kombinasyonu nedeniyle, şu anda bir pilotun ötesine geçmeyeceğimiz sonucuna vardık.”

UWM, pilot sürecin firmanın kripto ödeme işlemleri hakkında bilgi edinmesine yardımcı olduğunu ve şirketi “kripto para birimi işlemleri organizasyonu ileriye taşıyacak bir şey haline geldiğinde” kullanıma sunmaya hazırladığını belirtti. Firma, borç verenin gelecekte potansiyel kullanım için kripto ve blok zinciri endüstrisindeki gelişmeleri izlemeye devam edeceğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci mortgage kuruluşu olan UWM, Bitcoin ve Ether (ETH) gibi kripto para birimlerinde ipotek ödemelerini test etmek için Ağustos ayında kripto ipotek ödemelerini deneme planlarını duyurdu. Şirket, UWM’nin ikinci çeyrek finansal sonuçlarıyla birlikte planlarını açıkladı ve firma yaklaşık 140 milyon dolar net kar bildirdi. Yazma sırasında, UWM 3. çeyrek sonuçlarını açıklamadı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.