a

Altcoin Piyasa Değeri 600 Milyar Dolara Yaklaştı Ve Yükselmeye Devam Ediyor

Son zamanlarda bitcoin yükselişi oldukça çok konuşulurken, altcoin piyasa değeri de yükselerek yeni rekorlar kırıyor. Son Bitcoin yükselişinden sonra altcoinler de yükselişe geçmeye başladı. Bitcoin’ in fiyatının artması ilk ondaki ve daha alt sıralardaki altcoinleri de etkileyerek onların da yükselmesine sebep oldu. Altcoinlerin yükseliş haberini okumak için tıklayınız.

Altcoin piyasa değeri şu anda 580 milyar doları aşıyor. Ethereum, 210 milyar dolarlık piyasa değeri ile hâlâ en baskın altcoin olma özelliğini elinde tutuyor. Ethereum’ dan sonra ise diğer büyük altcoinler Tether, Cardano, XRP, Polkadot, Binance Coin ve Litecoin olarak sıralanıyor. Tether 30 miyar dolarlık piyasa değerine sahipken, Cardano 26 milyar dolarlık, XRP 28 milyar dolarlık, Binance Coin 20 milyar dolarlık ve Litecoin ise 11 milyar dolarlık piyasa değeri ile en baskın altcoin olan Ethereum’ u takip ediyor.

KAYNAK:TradingView

Altcoinlerin Değeri Giderek Artıyor

Geçtiğimiz hafta altcoinler inanılmaz fiyat artışları kaydetti ve hatta bazı altcoinlerin değeri neredeyse iki katına kadar çıktı. Alcoinlerin içinde Cardano, geçen hafta %64 artarak en büyük artış kaydeden altcoinlerden biri oldu. Binance Coin %72, Stellar %61, EOS %50.6, TRON %57 ve VeChain %80 değerlerinde artış gösterek büyük kazançlar elde etti. Yakın zamanda adından sıkça söz ettiren IOTA ise %121 değer kazandı ve 1.26 dolar seviyesiden işlem gördü.

Merkezi olmayan finans projeleri de (DeFi) altcoinlerin yükselmesinde büyük rol oynadı. Sadece son iki ayda merkezi olmayan finans projelerine kilitlenen toplan değer, DeFi Pulse’ a göre 40.1 milyar dolara ulaştı. DeFi projelerinden Maker piyasayı 6.70 milyar dolar ile yönetirken, Aeve 5.90 milyar dolar ile, Compound 4.75 milyar dolar ile Maker’ i takip etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.