CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

American Express, Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı

American Express, American Express, Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı
american express

ABD finans devi American Express, bir kripto para borsasına, miktarı açıklanmayan bir yardımda bulundu.

ABD’nin çok uluslu finansal hizmet şirketi American Express, kripto para birimi ticaret merkezi FalconX’e yatırım yaptı. Böylelikle AmEx, blockchain tabanlı bir ödül programının pilot uygulamasını yaptıktan sonra dijital varlık çabalarını ikiye katladı.

American Express, Dikkat Çeken Bir Yatırım Yaptı

ABD merkezli kripto para borsası, dün yaptığı basın açıklamasında American Express Ventures’tan yatırım yaptığını duyurdu. AmEx’in platformda tahsis ettiği kesin miktarı belirtilmemiş olsa da, açıklamada Coinbase Ventures, Fenbushi Capital ve Flybridge Capital Partners gibi şirketlerden Mayıs 2020’de toplanan 17 milyon dolara ek olarak geldiği belirtiliyor.

FalconX, kurumsal müşterilerini, sürekli büyüyen kripto para piyasası ile ticaret, takas ve hatta kredi için tek bir platform aracılığıyla birleştiriyor.

Yapılan duyuruda, kurumsal firmaların kripto paraları benimsemelerinin arttığı da vurgulandı. Ek olarak ticaret merkezlerinin büyük bir bölümünün bu kadar talebi karşılamaya hazır olmadığı ifade edildi. Bu nedenle FalconX, “kurumsal müşterilere katma değerli çözümler ve üstün müşteri hizmetleri sağlamak için tek ve tam entegre bir platform aracılığıyla bir bağlantı dokusu oluşturmaya” karar verdi. American Express ile ortakılık bu nedenle önemli.

American Express, American Express, Kripto Para Borsasına Yatırım Yaptı

FalconX, mayıs ayında yapmış olduğu finansman turunda da %350 oranında bir gelir artışı yaşadı.

Şirket CEO’su Raghu Yarlagadda, konu hakkında şu ifadeleri kullandı

“Bitcoin gibi kripto para birimlerinin, enflasyonla karşı doğal bir koruması olması sebebiyle, geleneksel yatırımcılarının dahi kripto paralara olan ilgisinin arttığına tanık oluyoruz. FalconX’in ürün sunumunu genişletmeye yatırım yapmaya devam ederken, American Express Ventures’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

AmEx’in Yatırımları Sürüyor

American Express, 2020’den önce kripto para birimi endüstrisine yatırım yapan birkaç bankacılık kurumu arasında yer aldı. 2017’den bu yılın başlarına kadar dijital varlık uygulaması Abra’ya dahil olmanın yanı sıra, AmEx ayrıca blockchain tabanlı bir ödül programını da denemeye almıştı.

Bu program, kullanıcıların belirli ürün ve markalarda 5 kata kadar ödül kazanmalarına olanak tanıyordu.

AmEx Ventures Küresel Başkanı Harshul Sanghi, FalconX yatırımının ardından şirketinin, dijital para birimleri de dahil olmak üzere, dijital sektördeki yatırımlarını da arttıracaklarını vurgulamıştı.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

BTC Balinasından Düşüş Uyarısı: “Bitcoin Halving Zaten Fiyatlandı”

Doğan Şahin

MoneyGram, SEC Davası Nedeniyle Ripple İle İlişkisini Sona Erdirdi

Nagehan SARAÇOĞLU

10 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi: Bitcoin Daha Çekici Hale Gelecek

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku