a

Amerikan Futbolu Oyuncusu 3.7 Milyon Dolarlık NFT Koleksiyonu Satışı

Sanat eserleri dijital ortama aktarılarak, gerçek fiyatlarını aratmayacak ücretlere satılabilir. NFT gündeminde ki en güncel gelişme, satışa sunulan bir amerikan futbol oyuncunun 3.7 milyon dolarlık fiyatı (Patrick Mahomes) koleksiyonu oldu.

NFT koleksiyonu

Patrick Mahomes’e(Instagram ve twitter adresleri için tıklayınız) ait olan koleksiyon 3.7 milyon dolara, NFT koleksiyonu olarak satıldı. Amerikan futbolu oyuncusu Patrick, Kansas City’de forma giymekte ve oyun kurucu pozisyonunda oynamakta.

Patrick Mahomes 3.7 Milyon Dolarlık Satış

 Rob Gronkowski’nin 1.75 milyon dolarlık NFT koleksiyonu satışından sonra yeni satış şuanlık zirveye oturmuş durumda.

Kansas City’nin oyun kurucusularının fotoğraflarından oluşan NFT koleksiyonu, 55 parçadan oluşmakta. Eser alıcısına gerçek ve imzalı bir forma ile teslim edilmekte. Geçen cuma gününe kadar bir kaç günlük açık arttırma süreci yaşanmış, sonunda verilen en yüksek teklif ile müzayede kapanmıştı.

Patrick Mahomes’in koleksiyonu MarketPlace üzerinden açık arttırmaya sunulurken, satılan önceki koleksiyon ise OpenSea üzerinden satışa sunulmuştur.

NFT Çılgınlığı Giderek Büyüyor

Özellikle 2021 yılında yaşanan NFT koleksiyon satışları büyük ilgi çekiyor ve talep giderek artıyor. Banksy eserlerinin dijital ortama aktarılması ve ardından orijinal eserin yakılması, etkili bir akım meydana getirdi. Zira yeni NFT koleksiyonlarında, satın alanların isterlerse eserin gerçek halini yakabilecekler etkinlikler yapılıyor. Star Wars ve Marvel FT’lerinde bu durum yaşandı.

Patrick Mahomes

Dikkat çeken satışlar arasın 69 milyon dolarlık Beeple isimli dijital sanatçının yaptığı satışlar var. Ardı ardına gelen satışlar ile beraber sektör üzerinde büyük ilgi oluşuyor, artık sanatçılar eserlerinin kopyalanması nedeni ile yaşadıkları değer kaybını, NFT teknolojisi ile beraber sanal ortamda kazanmış durumdalar.

Başka bir sektörde oyunlar üzerinden gelişiyor. Oyun içi eşyaların fiyatları eşsizlikleri nedeni ile hayli yüksek fiyatlara çıkabilmekte. Fiyatların bu denli yüksek olmasının ardında, alınan eşyaların sınırlı sayıda bulunması yatırıyor. Nadir oluşlarıyla değer gören tablolar ve eşyalar, kısmı olarak dijital ortamda da eşsiz kalabiliyorlar.

NFT dünyasında yaşanan sıcak gelişmeler ve haberler için sosyal hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Flare Network, Cardano’yu Varlık Listesine Eklemeyi Düşünüyor

Boğa Sezonu İçerisinde Yatırımcıların Yaptığı 6 Büyük Hata

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.