a

Analist Willy Woo “Bitcoin Yatırımı İçin En İyi Zaman”

Dünyaca ünlü analist Willy Woo, şuan Bitcoin almak için oldukça iyi bir zaman olduğu görüşünde.

Laura Shin’in Uncomfirmed Podcast’inde konuşan Woo, Bitcoin‘in fayda değerini, ağdaki işlem hacmine göre ölçen, BTC’nin ağ değer-işlem oranının (NVT oranı), koronavirüs sebebiyle Mart ayında yaşamış olduğu düşüşten bu yana görülmemiş bir satın alma sinyali yaktığını belirtti. Woo açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bir şirkette hisse senedi fiyatınız vardır, bir de kazancınız vardır. Bitcoin’de bu kazanç fiyatı, altın gibi bir değer deposu olmasıdır. Kazancınız yok, ancak elimizde olan şey; yeni yatırımcıların ortaya çıkmasını sağlar.”

Bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, Bitcoin’in daha fazla yatırımcıya ulaşmasına anlamına gelir. Ağda daha fazla temel aktivite yaşanır. Yani Bitcoin için fiyat-kazanç oranını yaratan şeyler değerleme oranı, piyasa değerinin bu aktiviteye oranıdır.”

Woo “Bitcoin Şuan Değerinin Altında”

Ünlü analist,  yatırımcı faaliyetlerinin şu sıra BTC fiyatlarına tesir etmediğini ve bunun da bir yükseliş göstergesi olduğuna işaret etti. Analist, son zamanlarda yatırımcı faaliyetlerinin zirve yaptığını ve bunun da NVT oranını düşürdüğünü belirtti. Woo mart ayında yaşanan düşüşü de vurgulayarak, tıpkı o dönemde olduğu gibi yine BTC’nin eksik bir biçimde değerlendirildiğini ve Bitcoin’e az değer biçildiğini ifade etti. Bitcoin trafiğindeki artışın, PayPal’ın kripto sektörüne giriş yapmasının da payı olduğunun altını çizen Woo, PayPal gibi başka büyük yatırımcıların da kripto para dünyasını hareketlendirebileceğini ifade etti. Willy Woo yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şuanda hepimiz aynı düzlemde yer alsak da, bu durum henüz fiyata yansımayan inanılmaz miktarlarda organik satın alma işlemlerinden ve yatırımcı faaliyetlerinden kaynaklanıyor. Şu sıralar sadece PayPal’ın yapmış olduğu duyuruyla bile Bitcoin ağında hareketlilik görüyoruz. Metriklerde gördüğüme göre çok daha fazla insan Bitcoin ağına katılmak için hevesli durumda. Evet şuan Bitcoin satın almak için mükemmel bir zaman”

Kaynak: DailyHodl

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.