CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Apple BitPay Platformunu Apple Pay Uygulamasına Entegre Ediyor

Apple BitPay, Apple BitPay Platformunu Apple Pay Uygulamasına Entegre Ediyor

Apple, BitPay’ i Apple Pay uygulamasına entegre ediyor. Bu gelişme kullanıcıların kripto paraları kullanarak Apple üzerinden işlem yapmalarına olanak tanıyor. Google Pay gibi benzer ödeme uygulamaları da bu ödeme yöntemini kendi uygulamalarına eklemeyi düşünüyor.

Kripto Paralar Artık Apple Üzerinden Ödeme Yaparken Kullanılabilecek

Bitcoin’ in son yükselişi ve trende geçmesinin ardından birçok şirket kripto paraların domine edici etkisinin farkında oldu. Kripto paralar ana akım haline geldikten sonra daha geleneksel şirketler de teknolojiyi işlerine entegre etme yollarını aramaya başladı. PhoneArena’ ya göre Apple Pay uygulaması da kısa süre önce kullanıcılarına ödeme seçeneği olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sundu.

Bir Bitcoin ödeme platformu olan BitPay, kullanıcılarına hem çevrimiçi hem de mağaza içi alışveriş yapmak için BitPay kartlarını Apple destek uygulamasına ekleyebileceklerini duyurdu. Bu Apple-Bitpay entegrasyonu kullanıcılara ödemelerinde kripto para kullanabilme imkanı sundu.

Diğer Ödeme Uygulamaları Da BitPay Cüzdanı Eklemeyi Düşünüyor

BitPay, Bitcoin’ in yanında Bitcoin Cash, Ethereum ve diğer bazı sabit kripto paralar gibi diğer kripto para birimlerini de destekliyor. Apple, BitPay eklemesi ile kullanıcılarına kripto paralar ile ödeme yapmalarını sağlayacak sanal bir BitPay kartı edinebileceklerini duyurdu. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ indeki kullanıcıların kripto paralarını parakende satış noktalarında kullanabileceği fiziksel bir kart çıkarmayı da planlıyor.

Bitcoin’ in fiyatının 50.000 dolara yaklaştığı son artışın ardından Google Pay, Samsung Pay gibi benzer ödeme uygulamalarının da yakın vadede uygulamalarına BitPay cüzdanı eklemesi bekleniyor. Bitcoin’ in yeni ATH haberi için tıklayınız.

Apple BitPay entegrasyonu nakitlerinin bir kısmını kripto paraya çeviren kullanıcıların işlerini kolaylaştıracaktır. Bu gibi girişimler Bitcoin’ in alternatif bir ödeme yöntemi olarak itibarını daha da arttıracak ve kriptonun kabulünü sağlayacaktır.

KAYNAK: cryptopolitan.com

Benzer Yazılar

Ethereum Fiyatı Güçlü Bir Şekilde İlerliyor

Hilal DERİN

Bitcoin rallisi fazla mı genişletildi? Evetse, sırada ne var?

Hilal DERİN

UBS, Yatırımcıların Şimdi Altın Alması gerektiğini söylüyor!

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku