a

BAE Bakanı, Metaverse’in de Polisi Olması Gerektiğine İnanıyor

BAE Bakanı, Metaverse’in de Polisi Olması Gerektiğine İnanıyor. Kripto konusu ve bununla ilgili her şey İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu sırasında tüm dikkatleri üzerine çekti. Kripto para birimlerinin kendilerinin geleceği ve katılımcı ülkelerin para sistemleri içindeki düzenlemeleri ile genel olarak tüm dijital varlıklar ve nesnelerle ilgili birçok konu ele alınmıştır.

BAE Bakanı Beklenmedik Bir Açıklama Yaptı

Bununla birlikte, BAE’nin yapay zeka Devlet Bakanlığı daha da keskin bir köşeye döndü. Ve Metaverlerin düzenlenmesi konusunu gündeme getirdi – daha spesifik olarak, içlerindeki sosyal davranışların düzenlenmesi.

Ömer Sultan El Olama’ya göre, potansiyel olarak hayata geçirilebilecek Metaverlerin gerçekçiliği, başkalarını şu anda mümkün olmayan şekillerde terörize etme niyeti olmayan insanlara kapıyı açıyor. Bakanın ana argümanı, Metaverse kullanıcısının, özellikle de inanılmaz derecede gerçekçi olması durumunda, dijital benliğine uygulanabilecek suçlar sonucunda ciddi psikolojik kargaşa yaşayabileceği ve bunun gerçek dünyadaki ruhunu kalıcı olarak bozacağıydı.

Al Olama, kullanıcının konumundan bağımsız olarak uygulanması gereken Metaverler için uluslararası güvenlik standartlarının olması gerektiğine inanmaktadır. Ona göre, internette benzer önlemler halihazırda yürürlükte olduğundan, Metaverler istisna olmamalı ve oradaki faaliyetler, özellikle yasadışı olanlar, yetkili denetim organlarının kontrolü altında olmalıdır. Bu konuda doğrudan Birleşmiş Milletler tarafından kurulan bilgi ve iletişim teknolojileri ihtisas ajansı Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’ne başvurdu.

Meta’nın baş ürün sorumlusu Chris Cox da BAE bakanının konuşmasını desteklemek için konuştu. Metaverler söz konusu olduğunda, içlerindeki faaliyetlerin uluslararası düzenlemesinin gerçekten gerekli olduğuna dair güvence verdi. Meta temsilcisine göre çözüm, yetişkinler ve çocuklar için içerik arasında ayrım yapacak bir derecelendirme sisteminde yatabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.