a
coinnet

Bakkt, Pazartesi ‘BKKT’ Koduyla NYSE’de İşlem Görmeye Başlayacak

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Bakkt, Pazartesi günü itibari ile NYSE’de işlem görmeye başlayacak.

Bakkt, satın alma yapmak için ortaklık kurduğu VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesinin tamamlandığını duyurdu. Bakkt Holdings Inc. olarak faaliyet gösteren şirketin Pazartesi itibari ile New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) “BKKT” koduyla işlem görmeye başlayacağını söyledi.

Bakkt’ın Ticari Büyümesine Devam Ediyor

Bakkt ticari olarak büyümeye ve yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirketin CEO’su Gavin Michael, yapılan birleşmenin şirketin geleceği adına önemli bir hamle olarak gördüğünü söyledi. Ayrıca inovatif olarak da firmanın önümüzdeki sürecini etkileyeceğine vurgu yaptı.

Michael konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Platformumuzun faaliyet gösterdiği dijital varlık pazarını yeniden tanımlamaya devam etmesini bekliyoruz ve halka açık bir şirket olarak inovasyonumuzu, büyümemizi ve ölçeğimizi hızlandırma fırsatından heyecan duyuyoruz. Daha geniş bir ortak ekosistemi oluşturmaya, bugün yakaladığımız ve sunduğumuz dijital varlıkları genişletmeye ve birkaçını saymak gerekirse Choice Hotels, Wyndham Rewards, Google, Finastra ve Starbucks gibi sektörlerde lider şirketlerle ortaklık kurarak ivme kazanmaya odaklanmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan birleşme ile şirketin ulaşacağı kullanıcı sayısını daha da genişleyeceği bilgisi paylaşılırken, pazarlama amacının yerine getirilmesi için doğru hamle olarak değerlendirildiğinin altı çizildi.

Bakkt, Yeni Ödeme Sistemleri İçin Ortaklık Kurdu

Şirketin CEO’su Gavin Michael’e göre, kripto paralar ile insanlar birbirlerine hızlı ve güvenli bir şekilde gönderim yapabilir, bunu kolayca nakde çevirebilir. Bu da 1,2 trilyon dolarlık bir değerin açığa çıkmasına sebep olabilir.

Michael, Ağustos ayında Pymnts ile yaptığı röportajda, “İnsanların geleneksel olarak likiditeye sahip olmayan varlıklarda likiditeye erişmelerini sağlayan yeni bir ödeme rayı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bu yılın başlarında Bakkt, Quiznos ile Denver’daki seçkin restoranlardaki müşterilerin Bitcoin kullanarak yemek satın almalarını sağlayacak bir ortaklık da duyurdu. Bakkt gelir müdürü Sheela Zemlin, pilot programın başarısına bağlı olarak hizmetin ek Quiznos lokasyonlarına genişletilebileceğini söyledi.

Kripto varlık pazarı Bakkt, geçtiğimiz günlerde arama motoru devi Google ile işbirliği yapmış ve Google Pay için anlaşmaya varmıştı.  Bakkt Visa banka kartına destek ekleyerek kullanıcıların çevrimiçi satın alma işlemlerini dijital varlıkları kullanarak ödemelerini sağladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.