CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bill Gates Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

Bill Gates Bitcoin, Bill Gates Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Bloomberg Technology’e bir röportaj verdi. Röportajında Bill Gates Bitcoin yatırımcıları için bir uyarıda bulunurken bir yandan da Elon Musk’a bir gönderme yaptı.

“Eğer Elon Musk’tan daha az paranız varsa Bitcoin yatırımlarınızda dikkatli olmalısınız.”

Bloomberg kanalında spikerlik yapan Emily Chang’e konuşan Gates, Musk’ın ortalama bir yatırımcının bilmediği sofistike ticaret yönetimi tekniklerine erişimi olduğunu öne sürdü. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Elon Musk’ın yatırım stratejisini takip etmek isteyen Bitcoin yatırımcılarını da ayrıca uyardı. Bitcoin’in sadece bir tweet’e tepki olarak fiyatta yuvarlanma duyarlılığı sorulduğunda Gates, Elon Musk’ın muhtemelen bu tür piyasa çökmelerinden etkilenmediğini söyledi.

Bill Gates Bitcoin ve diğer kripto paralar için yaptığı konuşmasının devamında, “Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike biri. Bu yüzden Bitcoin’in rastgele yukarı veya aşağı yön değiştirmesinden onun etkileneceğini sanmıyorum.” dedi.

Bugün Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımını duyurmasının üstünden 2 haftadan fazla süre geçti. Bitcoin fiyatı başlarda yeni ATH’ye koşsa da dünden beri %20 düştü. Zirve noktası 58.258 dolardan işlem görürken 46.624 dolara kadar indi. Aynı zamanda, neredeyse 400 milyar dolar kripto para piyasası değeri tarihe karıştı.

Gates, ortalama bir gelire sahip yatırımcının Musk’ın piyasada “iyimserlik” adı altında oluşturduğu piyasa oynaklığını sorgulamadan takip etmemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca milyarder olmayanlara “dikkat edin” dedi.

“Bence insanlar, kenarlarına ayıracakları çok paraları olmamasına rağmen bu çılgınlığın içerisine çekiiyorlar. Bu yüzden Bitcoin’de boğa değilim. Bu konudaki genel düşüncem şu olurdu: Elon Musk’tan daha az paranız varsa, dikkat etmelisiniz.”

Aslında bu konuşmalarda bir noktada Elon Musk’a da gönderme yapıldığı görülüyor. Bill Gates Bitcoin yatırımcısı olmasa da Elon Musk sıkı bir kripto para taraftarıdır. Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e Elon Musk’tan bir cevap gelip gelmeyeceği bekleniyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Bitcoin Arttı Ama Bu Yöntemle BTC Almak İçin Geç Değil

Hilal DERİN

11 Yıllık Cüzdanı Hareket Geçti, Bitcoin Düştü!

Doğan Şahin

Sağlık Bakanlığı’ndan Binance’e Teşekkür Mektubu

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku