a

Binance Pazarlama Müdürü İstanbul’u Kripto Merkezi Olarak Tanımladı!

coinnet
coinnet

Binance yeni Pazarlama Müdürü (CMO) olan Rachel Conlan, CoinDesk Türkiye’ye vermiş olduğu röportajda İstanbul’u kripto merkezi olarak nitelendirdi. Kasım ayı başındaki Binance Blockchain Haftası öncesi CoinDesk Türkiye Genel Yayın Yönetmeni olan Serdar Turan’a konuşan Conlan şu ifadelere yer verdi:

“Web3’te muazzam bir potansiyele ve fırsata sahip olduğumuzu düşünüyorum. Üç yıl öncesinde bu sektöre yönelmemin nedenlerinden biri de bu. En önemli neden ise penetrasyon. Küresel sektöre bakacak olursanız, dünya genelinde sadece %5’lik penetrasyona sahibiz. Türkiye’de ise bu oranın %12 olduğunu biliyorum.”

Türkiye’nin küresel ekosistemdeki önemini anlatırken; “Türkiye kripto için en heyecan verici topluluklardan biri. Bu sadece rakamlarla değil. İnanılmaz bir penetrasyonunuz var ve bunun her geçen ay artış gösterdiğini biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ardından; “Bu sadece kripto borsaları ve kripto tutan insanlarla değil. Aynı zamanda buradaki girişimlerin, yatırımların canlı ekosistemiyle de ilgili. Bu çok heyecan verici. Türkiye bizim için çok şey öğrenebileceğimiz bir pazar. Buradaki kullanıcı tabanından ve bunu küresel programlarımıza nasıl uygulayabileceğimizden, neleri daha iyi yapmamız gerektiğinden öğrenebilir ve iç görüler edinebiliriz.”

Conlan sözlerine Binance Türkiye’nin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirip sürdürdü: “İstanbul’un halihazırda ana merkezlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bunun merkez olmakla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Kasım ayında düzenleyeceğimiz Binance Blockchain Haftası’na burada ev sahipliği yapmayı seçmemizin nedenlerinden biri de bu. Bu gerçekten de yerel topluluğu ve uluslararası Web3 topluluğunu bir araya getirmekle alakalı.”

Kripto Mevzuatına Uyum

Conlan ayrıca mevzuata uyumun önemine de vurgu yaptı. Üstelik Binance’in uyum konusundaki kararlılığının borsaya katılmasının temel nedenlerinden bir tanesi olduğunun da altını çizdi. Kripto borsasının küresel bir çapta 18 lisansa sahip olduğunun altını çizen Conlan, kripto borsası Binance’de kullanıcı güvenliğinin üstünde çalışan 700’ün üzerinde uyum görevlisi bulunduğunu söyledi. Ayrıca altyapıya 80 milyon doların üstünde yatırım yapıldığını da belirtti. Bunların yanı sıra Conlan mükemmellik arayışında bu rakamın iki katına çıkarılabileceğini belirtti. Ayrıca; “düzenlemeler insanların sektöre adaptasyonunu kolaylaştıracaktır” şeklinde ekleme yaptı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.