Binance Smart Chain ‘e Flaş Kredi Saldırısı! 30 Milyon Dolar Çalındı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Binance Smart Chain, kripto sektörüne önemli bir yenilik getirdi. Fakat gün içerisinde olumsuz ve sıcak bir gelişmeyle yatırımcılar tedirginlik yaşadı. Ağa bir siber saldırı düzenlendi. Bu saldırı yalnızca Spartan Protokolü’nü kapsıyordu. Buradaki bir açıktan yararlanan bilgisayar korsanları, protokolden 30 milyon dolar çalmayı başardı.

Saldırının ardından Spartan Protokolü resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada fonları kurtarmak ve müşterilerinin mağduriyetini gidermek için Binance ekibi ile ortak bir şekilde çalışacaklarını bildirdi.

Spartan Protokolü Saldırısı İncelendi

Blockchain güvenliği ve veri analizi firması PackShield, konuyla ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Binance Smart Chain altyapısını kullanan Spartan Protokolü için hatalı likidite payı hesaplamasından dolayı korsanların bir açık yakaladığını söyledi.

“Bu olay, temel varlıkları geri çekmek için havuz token’ı yakıldığında likidite payının hesaplanmasındaki kusurlu bir mantık hatasından kaynaklanmaktadır. Özellikle, belirli bir hack gereksiz yere büyük miktarda temel varlıkları talep etmek için aynı miktarda havuz token yazmadan önce havuzun varlık dengesini şişirir. Bu saldırı, havuzdan çalınan 30 milyon dolardan fazla kayıpla sonuçlanıyor.”

Bu türde gerçekleşen saldırı, türünün ilk örneği olarak adlandırıldı. Daha öncesinde hem bu tarz bir saldırı gerçekleşmemiş hem de başarılı bir sonuca ulaşılmamıştı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998