CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Binance Sözünde Durdu ve 200 Bin $ Ödül Verildi

Binance, Binance Sözünde Durdu ve 200 Bin $ Ödül Verildi

Kripto para borsası Binance, Mart 2018’de borsaya saldıran ve kullanıcıların kimliklerini çalan hackerın başına 200 bin dolar ödül koyduğunu duyurmuştu. Hackerın yakalanmasına yardımcı olanlar arasında 200 bin doların paylaştırılacağı taahhüt edilmişti.

Uzun süre boyunca, kimliği belirsiz kişiler, Binance’i taklit ederek, kişisel bilgilerin çalınmasını sağlayan web siteleri kurdular. Bu web siteleri aracılığıyla kullanıcıların hesaplarını boşalttılar.

Borsa Çarşamba günü yaptığı duyuruda, saldırgan olduğu iddia edilenlerden birinin kimliğinin tespit edildiği açıkladı. Bu konuda yardımcı olan ve detaylı rapor oluşturan kişilere de 200 bin dolar ödül verildiği bilgisi paylaşıldı.

Aslında bu şahsın kimliği daha önceden tespit edilmişti. Ancak Adalet Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı’nın kesin bir karara varmamasından ötürü, ödülün teslimi biraz gecikti. Uygulanan yaptırımların ardından Binance, sözünde durarak 200 bin dolarlık ödülü teslim etti.

Borsa, Binance’deki güvenlik ekibinin, araştırmacıların bulgularını ABD kanun uygulayıcıları ile paylaştığını belirtti. Ayrıca bu şüphelilerin tespit edilmesinin sağlanması için ABD kurumlarıyla iş birliği yapıldı.

Adalet Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı, saldırıdan sorumlu kişilerin kimliklerini de açıkladı. Rusya’dan Danil Potekhin ve Dimitrii Kamasavidi saldırıyı gerçekleştiren kişiler olarak belirlendi. Adalet Bakanlığı bu iki kişiyi, Bittrex, Poloniex ve Gemini kripto para birimi borsalarına benzer saldırılar gerçekleştirmekle suçluyor. Bu saldırılardan sonra da zarar 17 milyon doları bulmuştu.

O zamanki bir blog yazısına göre, saldırganların Binance’e doğrudan saldırısına karşın, borsa herhangi bir zarara uğramamıştı.

Ancak, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, 19 Aralık 2017 ile 2 Mart 2018 tarihleri ​​arasında, kimlik avı kampanyasının sahte siteleri aracılığıyla 142 kullanıcıdan yaklaşık 566 bitcoin (şu anda yaklaşık 8,8 milyon dolar değerinde) çalındı.

Kripto para biriminin en azından bir kısmı, “Kamasavidi tarafından kontrol edilen” bir Bitfinex hesabına yerleştirildi.

Binance ayrıca, saldırganlar gözaltına alındıktan sonra özel dedektiflere 50.000 dolar daha vereceğini söyledi.

Kaynak: Coin Desk

Benzer Yazılar

Dogecoin Elon Musk Etkisini Yaşıyor!

Hilal DERİN

Satoshi Nakamoto Değilim!

Sezer

Analist Horus Hughes Açıkladı: ”İlk Önce 8.969 Dolar Desteğe Dönüşmeli”

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku