CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Binance.us Alaska’da Hizmet Verecek

Binance.us, Binance.us Alaska’da Hizmet Verecek

Önde gelen kripto para borsasının ABD şubesi olan Binance.us, geçtiğimiz günlerde Alaska’daki dijital para kullanıcıları için kapılar açtığını duyurdu. Ünlü borsa, eyaletlerdeki düzenlemeler sebebiyle yalnızca birkaç eyalette hizmet verebiliyordu.

Binance.us bunu değiştirmek istiyor. Borsanın hedefi ABD’nin 50 eyaletinde de hizmet verebilmek. Bu nedenle çalışmalara hız verilmiş durumda. Eyalet sayısının aşama aşama arttırılması planlanıyor.

Binance.us Alaska’da

Binance.US, Alaska için kapılarını açarken, bölgedeki kripto yatırımcıları ve traderları artık dijital para alım satım borsasına kaydolmaları için teşvik ediliyor. Alaska’ya yönelik en son desteğin ardından, şu anda Binance.US hesabı için desteklenmeyen altı eyalet bulunuyor. Connecticut, Hawaii, Idaho, Louisiana, New York, Texas, Vermont ve Washington eyaletlerde henüz hizmet verilemiyor. Borsa, 2021 yılında ABD’nin 50 eyaletinde de hizmet verebilmeyi planlıyor.

15 Eylül’de ünlü borsa, Alabama ve Georgia’da hizmete başladıklarını duyurmuştu. Binance, ABD’deki faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalmasından ötürü, Binance.us projesi devreye girmişti. Binance.us’ın en büyük hedefi tüm ABD’de hizmet vermek.

Binance, ABD Desteğini Sonlandırmaya Hazırlanıyor

Binance, 24 Kasım’da ABD’deki müşterilerine e-posta göndererek kripto varlıklarını iki hafta içinde geri çekmeye çağırdı.

Amerikalı kullanıcılar önceki uyarılardan kaçındıkları için, borsa bu sefer daha ciddi bir tutum takınmak zorunda kaldı. Binance yapmış olduğu açıklamada, ABD’li kullanıcıların VPN aracılığı ile borsaya erişmeye çalıştıklarını vurguladı.

Binance, ABD’deki yasal düzenlemeler nedeniyle, operasyonlarını kısıtlamak durumunda kalmıştı. Ancak durum daha da kötüleşti ve Binance ABD’deki tüm operasyonlarını sonlandırma kararı aldı. Artık ABD için Binance.us projesi aktif halde bulunacak.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kısıtlamaya rağmen, ABD’li kullanıcıların hala Binance’e erişmeye çalıştıklarını doğruladı. Bu nedenle daha fazla önlem almak zorunda kaldıklarının altını çizdi. Aldıkları önlemlerin her defasında aşıldığını da söyleyerek, bir öz eleştiride de bulundu.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

FED Başkanı’ndan Bitcoin Yorumu Geldi

Yavuz Cem AKYOL

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi

Doğan Şahin

Binance Coin Yükselişte ve Fiyatı Önümüzdeki Günlerde 400 Dolara Yaklaşabilir

Nagehan SARAÇOĞLU

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku