CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin 10.000 Dolar Psikolojik Direnci Aştı

, Bitcoin 10.000 Dolar Psikolojik Direnci Aştı

Bitcoin son günlerde fiyatın sıkışması ile yön konusunda yatırımcıları ikiye ayırmıştı. Özellikle Pandemi süreci sebebiyle piyasalarda ikinci dalga sert düşüşlerin olacağı fikri çoğu analist’te hakimdi. Mart ayında hatırlayacağımız üzere piyasalar da sert satışlar olmuş Bitcoinde bundan nasibini almıştı.

Günlükte oluşan ve ne tarafa kıracağı belirsiz olan Simetrik Üçgen Formasyonun da Bitcoin birkaç defa düşen trendi test etmiş ancak kıramamıştı. Bugün gece saatlerinde 9650$ civarlarında işlem gören Bitcoin sert yükseliş gerçekleştirdi ve fiyat 10380$’ı gördü. Grafiğe baktığımızda;

, Bitcoin 10.000 Dolar Psikolojik Direnci Aştı

Gece gelen bu yükselişle Simetrik Üçgen yukarı doğru kırılmış oldu. Ancak kırılım gerçekleşirken hacim’e baktığımızda pek memnun edici görülmemekte. Bu tarz durumlar da iki olasılık ön plana çıkmakta.

Birincisi; Çoğu zaman formasyonlarda kırılım olduktan sonra fiyatın kırdığı yeri tekrar test etmesi anlamına gelen Retest(Pullback) yapması beklenir. Fiyat Retest yaptıktan sonra hedefine doğru gitmeye devam eder. Dolaysıyla Bitcoin Kırmış olduğu üçgen de retest bölgesi 9650$’a denk gelmekte.Yani fiyat burda 9650$’ı test edip, Simetrik Üçgen hedefi olan 11600$’a yolculuğuna devam edebilir.

İkincisi; Bazen fake out(Sahte Çıkış) denilen tuzaklar da söz konusu olabilmekte. Özellikle yukarı yönlü yaşanan bu çıkışlar da Bull Trap(Boğa Tuzağı) görülebiliyor. Bunun için en önemli gösterge kırılım anında ki hacimdir. Hacimin düşük olması tuzak ihtimalini arttırır.

Amerika’da yaşanan olaylar ve Trump’ın konuşmaları sonrası yükselişe geçen Bitcoin için çoğu Analist’in düşüncesi şuan olumlu yönde olduğunu belirtelim.

Benzer Yazılar

Tether Davası Hakkında Her Şey

Yavuz Cem AKYOL

Amerikan Bankası Bitcoin hizmetini açıkladı

Ulaş UÇAR

Bitcoin, Y Kuşağı İçin En İyi Yatırım

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku