Bitcoin Analizi: Peter Barndt Açıklıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bitcoin Bir Kez Daha Parabolik, BTC’nin 2018’de %84’lük Düşüşünü Gerçekleştiren Trader Açıklıyor. Bitcoin analizi, Peter Barandt tarafından Twitter hesabında yayımlandı.

Bitcoin’in 2018’deki çöküşünü doğru tahmin etmekle adını duyuran ve ünlü kripto para birimi trader’ı Peter Brandt, kripto para biriminin fiyatının ilk kez 19.000 doları aştığını gören bir boğa koşusunun ardından BTC’nin listelerinde yeni bir analiz yayınladı.

Brandt, Twitter’da Bitcoin’in parabolik bir rallinin ortasında olduğuna inandığını belirtti. Amiral gemisi kripto para biriminin fiyat performansını gösteren bir grafik yayınladı. Bu da bitcoin’in Şubat 2021’e kadar 42.000 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor.

Ancak Brandt, parabolik hareketin bir noktada kırılmasını beklediğini söyledi. Bunun da kripto para biriminin fiyatının yakında bir düzeltmeye dayanacağını ima etti.

Bitcoin analizi, Bitcoin Analizi: Peter Barndt Açıklıyor

Bitcoin Analizi 2018’e Benziyor mu?

Peter Brandt’ın sözlerine göre, bu düzeltme 2018’de görülen ve bir yıldan kısa bir sürede 3.400 dolara kadar gerileyen bir düzeltme gibi olmayacaktı. Bitcoin yakın gelecekte bir düzeltmeye maruz kalırsa, önemli bir oran gözler önüne serilecektir. Bitcoin analizi için önemli bir tahmin niteliği taşımaktadır.

Bu düzeltmenin altcoin piyasalarının yükselmesi için bir fırsat olup olmayacağı sorulduğunda Brandt, kullanıcıya “önemsiz paraları unutmasını” ve bunun yerine “gerçek şeye” odaklanmasını söyleyerek doğrudan yanıt verdi. Pazara neyin satış baskısı getirebileceği konusunda Brandt, potansiyel vergi yükümlülüklerine işaret etti.

Bu hafta Newton Advisors’ın kurucusu ve başkanı Mark Newton, BTC’nin grafiklerinin “orta vadede oldukça yükseliş eğilim gösterdiğini” söyledi. Ancak BTC’nin mevcut boğa koşusunun göreceli gücü olmasına rağmen ocak ayında zirve yapabileceğini gösteren analizler kaydetti. Bu endeks kurumsal yatırımcılardan artan ilgiyi gösteriyor. Brandt, Ocak 2018’de Bitcoin’in o yıl boyunca %84’lük düşüşünü, bir yıllık ayı piyasasında 19.000 dolardan 3.000 doların biraz üzerine düşeceğini tahmin etmesiyle tanınıyor. Bu önemli tahmin sonucunda, trader’ın tahminlerine güven duymak veya duymamak kişinin kendi iradesine kalan bir iş gibi görünüyor. Ancak, Brandt dışında da birçok kişi bu yönde tahminlerde bulunuyor.

Bu ayın başlarında Brandt, önemli fiyat düzeltmeleri potansiyelini görmesine rağmen boğa koşusunun bitmediğine inandığını da açıkça belirtmişti. Bitcoin analizi, gündeme damga vurdu.

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998