CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin ATH’si: Yine, Yeni, Yeniden…

Bitcoin ATH'si, Bitcoin ATH’si: Yine, Yeni, Yeniden…

Bitcoin sonunda beklenen 50.000 dolarlık zirveyi yakaladı. Bitcoin ATH’si Türkiye saatiyle 15.00 – 16.00 saatleri arasında 50.689 dolarlık yeni bir noktaya ulaştı. Ardından küçük bir geri çekilme yaşadı. Uzmanların yorumuna göre yükseliş trendi halen daha devam ediyor. Yazının yazıldığı sırada 49.450 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin’in yeni zirvesiyle birlikte son yılda ABD doları cinsinden %400 oranında artış gösterdiği tespit edildi. Kendi fiyatı içerisinde ise üç aya tekamül eden son 90 günlük sürede %200 oranında arttı. 50.000 dolarlık zirve noktasını yakalamasının ardından da dominance %61’e ulaştı.

Bitcoin Haberlerinin Nasıl Bir Katkısı Oldu?

Bitcoin ATH’si için olumlu haberlerin başlama noktası olarak Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmasını sayabiliriz. Bu haberin arkasından Mastercard’ın Bitcoin ödemelerine olanak vermesi geliyor. Dev şirketlerin Bitcoin’i desteklemeleri yatırımcılarda kesinlikle bir güven duygusu oluşturdu.

Miami Belediyesi de son zamanlar da Bitcoin için çok fazla gelişme yoluna gitti. Bulundukları bölgede Bitcoin’i benimsediler. Uber ve Apple gibi dev şirketler de Bitcoin’i yalnız bırakmadı. Bunların yanında, Microstrategy CEO’sunun düzenlediği Bitcoin zirve davetine 7000’i aşkın farklı kurumsal şirket katılmıştı. Giderek kurumsallaşan lider kripto para birimi en nihayetinde 50.000 dolar’a ulaşmayı başardı.

Altcoinler Ne Durumda?

15 Şubat sabah karşı Bitcoin yine bir ATH yakalama peşindeydi. Yatırımcıların paralarını bu yöne aktarmaları sonucunda altcoinler kırmızı renge bürünmüştü. Şimdi de durum çok farklı değil. Bitcoin’in yükselmesiyle beraber altcoinlerde halen daha kırmızı renk hakim gözüküyor.

Benzer Yazılar

Dünyanın İlk Ulusarası 3D sanal Blockchain Konferansı Başlıyor

Sezer

12 Mayıs 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Doğan Şahin

Justin Sun’dan Elon Musk’a: Bitcoin Al!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku