CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Değer Kazandıkça Altın Zarar Görüyor

bitcoin, Bitcoin Değer Kazandıkça Altın Zarar Görüyor

Eski BTC şüphecisi ve Fed yöneticisi Kevin Warsh, Bitcoin pazar payının bir kısmını elinden alırken, altının gerilediğini ifade ediyor.

Bitcoin’in finans piyasalarındaki rolünü sorguladıktan birkaç yıl sonra, eski Federal Rezerv valisi Kevin Warsh fikrini değiştirerek BTC’ye sahip olmanın artık “mantıklı” olduğunu söyledi.

Warsh, BTC ve Altın arasındaki on yıllık rekabetin üzerinde durdu ve kripto paranın sarı metalin pazar payının bir kısmını aldığını ifade etti.

Eski FED Yöneticisi Bitcoin Konusunda Fikrini Değiştirdi

BTC, insanların zihnini değiştiren bir geçmişe sahiptir. Önceki örnekler arasında MicroStrategy’den Michael Saylor ve CNBC’nin TV sunucusu Jim Cramer sayılabilir.

50 yaşındaki ABD’li akademisyen, finansçı, eski Fed yöneticisi ve Stan Druckenmiller’ın ortağı olan Warsh, BTC şüphecilerinin tarafındaydı.

2018’de, varlığın “fiyat oynaklığının, güvenilir bir hesap birimi veya etkili bir ödeme aracı olarak yararlılığını önemli ölçüde azalttığını” söyledi. Ayrıca, yeni kripto para birimlerinin, insanların ihtiyaçlarını “daha iyi karşılayacakları” için Bitcoin’in yerini alacağını öngördü.

Ancak Warsh, CNBC’de konuk olduğu programda, BTC hakkında olumlu görüşlerini dile getirdi.

Bence, Paul Volcker’dan bu yana para politikasında en temel değişimin olduğu bu ortamda Bitcoin’in bir portföyün parçası olarak mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu, Powell Fed kapsamında doğru veya yanlış olarak gördüğümüz büyük bir değişim. Doların oldukça zayıfladığı bir ortamda BTC’nin yaptıkları beni şaşırtmıyor.

BTC, Altın Piyasasının Kazançlarını Yiyor

Warsh ayrıca, Bitcoin ve altının aynı tür yatırımcılar için rekabet ettiği şeklindeki popüler anlatıya da değindi. BTC’nin yükselişinin aslında değerli metalin potansiyel kazanımlarını durdurduğuna inanıyor.

BTC hiç var olmamış olsaydı, altın daha fazla yükselirdi. Eğer yaşınız 40’ın altındaysa muhtemelen BTC yeni altınınızdır

Eski hükümet yetkilisi, günler geçtikçe BTC’nin “alternatif bir para birimi olarak yeni bir hayat” kazandığını ve özellikle fiat para birimlerinin azalan satın alma gücüyle karşılaştırıldığında fiyatının artmaya devam ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yatırım firması SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci’nin Bitcoin ve altın tartışması hakkında aynı görüşü paylaştığını bildirdi. Depolaması daha kolay, daha taşınabilir ve çalması daha zor olduğu için kripto para biriminin altının daha iyi bir versiyonu olduğunu iddia etti.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

KuCoin Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Tekrar Başlatıyor

Yavuz Cem AKYOL

Dijital Yuan Hediyesi: Çin’in Shenzhen Merkezi Şehir Bankası Dijital Para Biriminde 10 Milyon Yuan dağıtdı

Sezer

Bitcoin’in Toplam Piyasa Değeri 400 Milyar Dolara Ulaştı

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku