a

Bitcoin Fiyat Analizi: Kaybedilen 30 Bin Dolar Geri Kazanılacak Mı?

Bitcoin, 12 Mayıs’ta başlayan ve yaklaşık iki haftadır devam eden sert düşüşüne, haftalık olarak bir kırmızı mum daha ekleyerek kapattı. Bu dönem içerisinde yaşanan Elon Musk ‘ın ve Tesla ‘nın Bitcoin kararları, Çin Devlet Konseyi’nin Bitcoin madenciliği ve ticareti üzerindeki baskıyı yeniden gündeme getirmesi ve ABD başkanı Joe Biden’nın İç Gelir Servisi (IRS) ile birlikte kripto paralara yeni vergi düzenlemeleri getirmeye hazırlanması büyük rol oynadı. Bu dönem öncesinde yaklaşık olarak 60.000 doların hemen altında işlem gören BTC, şu anda 30.000 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor. Güncel Bitcoin fiyat analizi ve destek-direnç seviyeleri ise şu şekilde:

microstrategy bitcoin
Bitcoin Analizi

BTC Güncel Destek ve Direnç Bölgeleri

Bitcoin fiyat analizi geçtiğimiz günlerde 42.000 ve 38.500 dolar seviyelerini de kırarak, beklenenin dışında bir tablo oluşturdu. Şu anda dikkat edilen en önemli bölge daha önce kısa süreliğine geçilen 30.000 dolar bölgesi. Ayrıca, yukarıda da bahsettiğimiz üzere Çin’den gelen yasakta büyük bir paniğe neden olmuş durumda. Bu gelişmenin etkileri ülkeler arasında ki saat farkıyla sert bir şekilde hissediliyor.

BTC 10 Mayıs’tan bu yana yukarıda ki düşen trendi takip ediyor

Bir diğer taraftan BTC, bugün 33.820 dolar seviyesinden yaklaşık olarak 4 saat içerisinde 36.750 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak piyasanın mevcut düşüş ivmesine dayanamayan Bitcoin 35.000 dolar bölgesini de kırarak, güncel fiyatı 32.800 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Güncel destek ve direnç bölgeleri:

Önemli Destek Seviyeleri: 33.520, 32.465 , 30.000 , 28.650 ve son olarak 27.745 dolar seviyesi düşüş ile beraber izlenecek önemli fiyatlar olacak.

Önemli Direnç Seviyeleri: 36.750 , 38.000 , 40.000 , 41.350 ve 42.055 dolar bölgelerinin aşılması ile beraber önümüzdeki haftalarda kaybedilen bölgelerin geri kazanılması için daha net bir tablo oluşturabilir.

Son olarak çalkantılı bir dönem geçiren kripto para piyasalarının ayıların kontrolünde olduğunu ve güçlü bir alıcı dalgası ile tekrar yükselmenin birden fazla gelişmeye bağlı olduğunu söyleyebiliriz. 2021’in ilk haftaları ile beraber dünya çapında popülerleşen ve yatırımcı bulan kripto paralar, yılın 2.çeyreğiyle ikinci haftasını yaşadığı ayı dönemine girmiş durumda. Ülkeler, şirketler, iş insanları ve önemli ortaklıklardan gelen son gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Ukrayna Futbol Takımı Dinamo Kiev, NFT Biletlerini Satacak

Kripto Para Piyasa Hacmi 1.5 Trilyon Dolara Geriledi

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.