a

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 23000 Dolara Geri Dönebilir

Kripto para birimlerinin kralı, birbiri ardına rekor rekorlar kırarak hızla ilerliyor. Kral, 30 bin dolarlık korkunç direnç seviyesini geçti. 33 bin dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Bugüne gelince, Bitcoin bazı büyük dalgalanmalar gördü. Son 24 saatin en yüksek seviyesi neredeyse 33.500 dolar iken 28 bin dolara kadar düştü. Şimdilerde 31.806 dolarda duruyor. Bitcoin fiyat tahmini de analistler tarafından bir miktar aşağıya yöneldi.

Bitcoin’in performansı göz önüne alındığında piyasa aşırı alım koşullarında duruyor. Yirmi sekiz teknik göstergeden 17’si alış, 7’si nötr iken sadece 3’ü satış sinyalini gösteriyor. On bir osilatörün çoğunluğu nötr iken on yedi hareketli ortalamanın on dördü bir satın alma sinyali veriyor. 

Bitcoin fiyat tahmini: Ne beklemeli?

Analist Alan Master, Bitcoin fiyat tahmini için teknik analizin şu anda verdiği karışık sinyallere dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in tarihsel fiyat eylemleri üzerine yaptığı çalışmada, Bitcoin için fibonacci Retracement seviyelerine denk gelen bazı önemli destek seviyeleri belirledi.

Analiste göre, madeni para düzeltmelerle karşılaştığında, 23.200 dolardan destek bulmak kaçınılmaz olacak (haftalık EMA10 ve 0.382 Fibonacci seviyesi). Bir sonraki destek seviyesi haftalık 19.617 dolar – EMA21 ve 0. Fibonacci Retracement olabilir. Ve son olarak, her iki destek seviyesi de başarısız olursa, madalyonun haftalık 16.032 dolar – EMA21 ve 0.618 Fibonacci seviyesinde dengelenmesi beklenebilir. 

İbrahim Bensalah, Bitcoin fiyat tahmini için Bitcoin’in yakında büyük düzeltmelerle karşı karşıya kalacağını belirtiyor. Coin oldukça uzun süredir boğa koşusunda ve analiste göre %35’lik bir düzeltme mantıklı görünüyor. Analist, mevcut zirvenin 2013 ve 2017’deki patlama ile bağlantılı olduğunu belirledi. Aşırı gerilmiş Bollinger bandı ve yüksek RSI da olası düzeltmelerin göstergeleridir diyerek işaret etti. 

Analist Donaitelo, Bitcoin’de bir kelebek oluşumu tespit etti . Analist, mevcut piyasa patlaması ile 2017’ler arasındaki benzerliklere dikkat çekti. Bu benzerlikler, yaklaşmakta olan düzeltmenin çarpıcı bir işaretidir. Bitcoin fiyatları gittikçe istikrarsız hale geldi ve kelebek kanat modelinin dik eğimi keskin bir toparlanmaya işaret ediyor. Analist, yalnızca başka bir yeni yüksekliğin mevcut düzeltme varsayımlarını geçersiz kılabileceğini belirtti. Aksi takdirde, güçlü düzeltmelerin kaçınılmazlığı sabit kalır. 

Analist Sonic Deejay, geçen yılın aralık ayının ortasından bu yana Bitcoin’in fiyat hareketinde parabolik bir eğri belirledi. Coin, o zamandan beri istikrarlı yukarı doğru bir yörüngede. Ancak güçlü geri çekilmelerle karşı karşıya. Analist, fiyat hareketinin iki yükseliş çizgisinin destekleyeceği yatay bir moda gitmeyeceğini umuyor. Genel olarak, Bitcoin hala yükselişte. 

Kaynak: cryptopolitan

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.