CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Halving’e Son 10 Gün!

, Bitcoin Halving’e Son 10 Gün!

İki haftadan kısa bir süre içerisinde üçüncü Bitcoin (BTC) Halving gerçekleşecek ve blok ödülü 6,25 BTC’ye düşecek. Bitcoin Halving’in 12 Mayıs tarihinde gerçekleşeceği biliniyor ve bu durum gerçekleştiğinde madencilerin işleri çok zorlaşabilir. Mevcut fiyatlarla kazanç elde etmeyi başaran madenciler, blok ödülü yarı yarıya düştüğünde cihazlarını kapatmak zorunda bile kalabilirler.

Bitcoin’in Enflasyon Oranı Düşecek Buna rağmen Bitcoin Halving‘in hem enflasyon oranı hem de stok-akış modeli açısından çok büyük avantajlara sahip olduğu biliniyor. BTC’nin blok ödülü yarılanması sonrası enflasyonunun %3,6’dan, %1,8 oranına düşeceği tahmin ediliyor. Bu da en alttaki tweet’te ünlü analist Mati Greenspan‘ın belirttiği gibi küresel yıllık enflasyon oranının yarısına tekabül ediyor ve oldukça önemli bir gelişme.

Piyasaya sürülen günlük BTC miktarının yarı yarıya azalacak olması da olası bir artan talep durumunda azalana arzdan dolayı fiyatın yükselmesini sağlayabilir. Bitcoin’in daha önceki 2 blok ödülü yarılanmasında fiyatın sonraki aylarda rekor düzeyde yükseldiği görülmüştü.

Bu seferki blok ödülü yarılanmasında fiyatın bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği ise büyük bir soru işareti. Bazı uzmanlar enflasyonun ve arzın düşmesinin fiyatı olumlu yönde etkileyeceğini düşünürken, bunun fiyata çoktan etki ettiğini ve BTC’nin 9.000 dolara yükselmesinin bunun sonucu olduğunu düşünenler de mevcut.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

COVID-19, Bitcoin’i Cazip Hale Getirdi

Yavuz Cem AKYOL

Tether’de 1 Milyar Dolar daha Ethereum için Tron’dan Ayrılmaya Ayarlandı..

Kasım ERTAŞ

Uzmanı Açıkladı: Bitcoin Halving Sonrası Boğa Koşusu Gelecek Mi?

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku