a
coinnet

Bitcoin Lightning Network Kapasitesi Giderek Artıyor

coinnet
coinnet

Bitcoin Lightning Network kapasitesi giderek artıyor. 29 Eylül’de 4900 BTC işaretine ulaştı. Şimdi, son verilere göre, 2. katman ödeme çözümünün kapasitesi psikolojik 5000 BTC karşılaştırmasını geçti. Ocak 2021’de kapasite bin BTC civarındaydı. Bu, sadece 1 yıl ve üç çeyreklik bir süre içinde kapasitesine ek 4k BTC arttığı anlamına geliyor.

Bu başarı, Bitcoin’in fiyatının düştüğü bir zamanda elde edildi. Yukarıda gösterildiği gibi, kapasite ivmesi, Bitcoin’in toparlanmaya çalıştığı bu yılın ortalarında başladı. Bitcoin fiyat cephesinde ilerleme sağlayamasa da, Lightning Network büyümeye devam etti.

Lightning Network, kullanıcıların Bitcoin’i daha düşük ücretlerle daha hızlı göndermesine ve almasına yardımcı olur. Daha yüksek bir kapasite genellikle daha fazla likidite anlamına gelir.

Son başarı hakkında yorum yapan Synonym’in CEO’su John Carvalho, bir şimşek peri masalının gerçekliğe dönüştürüldüğünü söyledi. Başka bir eğilimin altını çizdi. Bitcoin Lightning Network kapasitesinin %20’sinden fazlası Bitfinex tarafından temsil ediliyor. 2000’den fazla kanalda 1000’den fazla BTC’ye sahip durumda.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.