CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Likitide Krizi Kapıda

bitcoin likitide, Bitcoin Likitide Krizi Kapıda

Bitcoin likidite krizinde mi? Balinaların sayısı, borsalarda depolanan BTC rakamları likitide krizine işaret ediyor gibi görünüyor.

Kripto para borsalarında depolanan bitcoin sayısı giderek azalırken, BTC balinalarının sayısı artmaya devam ediyor. Yarılanmaları ve BTC satın alan kurumları da göz önnüde bulundurursak bir likitide krizinin kapıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bitcoin Likitide Krizi Yaklaşıyor

CryptoQuant izleme kaynağından gelen veriler, kripto borsalarında tutulan BTC sayısının yaklaşık bir yıldır sürekli olarak düştüğünü bildiriyor.

Borsaların elinde tuttukları BTC miktarı, BTC’nin değerinin 4 bin doların altına gerilediği 2020 yılının mart ayında zirveye ulaşmıştı.

Kripto para birimi kayıp değerini geri kazanmaya başladığında, birçok yatırımcı BTC varlıklarını borsalardan çekmeye başladı. Bu, son zamanlarda ticaret merkezlerinde tutulan 2,4 milyonun altındaki rakamlara yol açtı.

Aynı zamanda, Glassnode’un CTO’su, BTC’nin fiyatı ile en az 1.000 bitcoin (balinalar olarak da bilinir) tutan artan sayıda adres arasındaki ilişkiyi vurguladı.

Glassnode’un grafiği, BTC balinalarının aynı dönemde bu tür 2.000 adresin üzerine çıktıklarını ortaya koyuyor. BTC değeri de bu artışa paralel olarak yükselmeyi sürdürüyor. Şu sıralar BTC, 40 bin dolar civarında yer alıyor.

Bu ölçümlerin her ikisi de kripto para birimi topluluğu içinde popülerlik kazanmakta olan bir konuya işaret ediyor. Yani bir Bitcoin likitide krizine.

Gerçekten Bir Kriz Söz Konusu mu?

21 milyon arzı olan BTC’nin, hali hazırda 19 milyona yakın bir kısmı piyasaya sürülmüş durumda. Bunun yanı sıra 3 milyon kayıp token olduğu da biliniyor.

Geçtiğimiz yıl BTC’ye korkunç yatırımlar yapıldı. NASDAQ listesinde yer alan Microstrategy, bu konuda başı çekti. Şirket 1.1 milyar dolar değerinde BTC satın aldı.

Jack Dorsey’in Meydanı, 50 milyon dolarlık bir satın alma ile takip etti. Sigorta devi MassMutual, hedge fonları One Asset River Management ve Ruffer Investment ve Wall Street devi Guggenheim Partners da toplam milyarlarca doları BTC’ye ayırdı.

En büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, rekor kıran sonuçlara yol açan kurumsal müşterilerde muazzam bir büyüme yaşadı.

Sonuç olarak bu gelişmelerin hepsi, dolaşımdaki BTC sayısını azalttı. Bu da bir likitide krizinin yaklaştığına bir işaret.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

SINOVATE Haftalık Güncelleme 13/07/2020 ~ 20/07/2020

Kasım ERTAŞ

Bloomberg: “Bitcoin Fiyatı Artmayı Sürdürecek”

Sezer

Dev Bankalardan Resesyon Uyarısı: Bitcoin Bundan Nasıl Etkilenir?

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku