a
coinnet

Bitcoin Madenciliği Zorluğu, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

coinnet
coinnet

BTC.com’dan alınan verilere göre, madencilik zorluğu okuması, 16 Ocak’taki önceki düzenlemede % 10,26’lık bir artışın ardından, Pazar günkü iki haftalık ayarlamada blok yüksekliği 774,144’te 39,35 trilyon olarak geldi.

En son Bitcoin madenciliği zorluk okuması, okuma zorluğunun 26.64 trilyon olduğu geçen yılın 21 Ocak tarihine göre yaklaşık %48 daha yüksekti.

Bitcoin ödülleri karşılığında blok zincirindeki blokları doğrulamak için ne kadar bilgi işlem gücünün gerekli olduğunu belirleyen Bitcoin madenciliği zorluğu, kabaca iki haftada bir değişir.

BTC.com verilerine göre, madenciler tarafından kullanılan hesaplama gücünün bir ölçüsü olan Bitcoin hashrate, 16 Ocak’ta 274,69 exahash iken Pazartesi günü saniyede yaklaşık 311 exahash oldu.

BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin madenciliğinin karlılık oranı, son 24 saat içinde saniyede terahash başına 0,074 ABD Doları olarak gerçekleşti ve bir yıl öncesine göre 0,185 ABD Dolarından düştü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.