a

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Yüzde 5 Düştü, Hash Oranı Arttı

17 Temmuz Cumartesi günü yapılan son düzenleme ile Bitcoin madencilik zorluğu %5 daha düştü. Önceki ayarlama ile %28 düşerek en düşük değerine inen zorluk, son ayarlama birlikte Ocak 2020'den bu yana en düşük yeni seviyesini gördü.

17 Temmuz Cumartesi günü yapılan son düzenleme ile Bitcoin madencilik zorluğu %5 daha düştü. Önceki ayarlama ile %28 düşerek en düşük değerine inen zorluk, son ayarlama birlikte Ocak 2020’den bu yana en düşük yeni seviyesini gördü.

Bu düşüş, birçok Çinli madencinin son birkaç hafta içinde Bitcoin ağından ayrılması ile gerçekleşti. Bitcoin madenciliği zorluğundaki düşüş, faaliyetini sürdüren madencilere çok daha fazla nakit gittiği anlamına geliyor. Son zorluk ayarlaması hakkında CNBC’ye konuşan Bitcoin madenciliği mühendisi Brandon Arvanaghi, “Bu düşüş, madenciler için bir gelir partisi olacak. Birdenbire pastanın anlamlı olarak daha büyük bir parçasına sahip oluyorlar. Bu da her gün daha fazla BTC kazandıkları anlamına geliyor.”  ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Bitcoin hash oranı iki hafta önce 90 milyon TH/sa altına düştükten sonra bir kez daha arttı . BTC hash oranı, 3 Temmuz’daki en düşük seviyesinden 100 milyon TH/s’ye yükseldi. Bu yükseliş, son birkaç hafta içinde Çin’den denizaşırı ülkelere göç eden madencilik makinelerinin bir kısmının faaliyete geçtiğini gösteriyor.

Kuzey Amerika ve Avrupa, madencileri güçlü teşviklerle ülkelerine çekmeye devam ediyor. Çin baskısından kaçan kripto para madenciliği endüstrisi, yeşil ve sürdürülebilir enerji çözümlerini benimsemeye yöneliyor. Son 1 hafta içinde %6,24 değer kaybeden Bitcoin, haberin yayın saati esnasında 31.712 dolardan işlem görüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.