a

Bitcoin, Michael Saylor’un Elon Musk’a Sorduğu Sorular Sonrası Tırmanışa Geçti

Microstrategy CEO’su Michael saylor’un Elon Musk’a kripto varlığına yatırım yapmasını tavsiye eden tweeti üzerine Bitcoin fiyatı yükseliş hıznı arttırdı.

Michael Saylor, fikirlerini sosyal medya haricinde de Elon Musk ile paylaşmaya istekli olduğunu söylerken şakacı bir şekilde bu konuşmanın “bir roket bilimcisiyle bir diğeri” arasında geçen bir konuşma olacağını tweetine ekledi.

Micheal Saylor tweet’i de Musk’ın bitcoin özelinde kriipto paralara yatırım yaparak yatırımcılarına büyük bir iyilik yapacağını ima etmişti. Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapması durumunda, şirketlerin de aynı şeyi yapacağını ve bununla Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık fiyata ulaşacağını (Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda 23.000 doların üzerinde), insanlara bu şekilde bir iyilik yapabileceğini belirtti.

Bitcoin Fiyatındaki Artışın Nedenlerinden Biri Kurumsal Benimsenme

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Bitcoin fiyatı büyük ölçüde arttı. Bu dönemde Bitcoin, 20 bin sınırını aştı ve bu, Twitter, Facebook ve diğer büyük siteler gibi sosyal medya ağlarında kripto varlıklarının popülaritesinde rol oynadı.

Varlığın fiyatındaki artışın ana nedenlerinden biri, kripto varlığını geçerli bir işlem aracı olarak benimseyen kurumların sayısının artması olarak gösterilebilir.

Microstrategy şirketi şu anda 1 milyar dolar değerinde kripto varlığına sahip. Mass Mutual sigorta şirketi de yakın zamanda 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Square şirketi ise, önde gelen kripto varlığında 50 milyon dolarlık varlığa sahip.

Bugün erken saatlerde, Jeffier yatırım bankasından Chris Wood, emeklilik fonlarına Gold yatırımlarını kesmelerini ve artık sistemin bir parçası olduğu için Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamalarını tavsiye etti.


Kaynak: cryptopolitan

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.