CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin, Önemli Bir Yükseliş Dönemine Girdi!

, Bitcoin, Önemli Bir Yükseliş Dönemine Girdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 31 Mart tarihi itibariyle 2020 yılının üç aylık dönemini yani ilk çeyreğini bitirmiş oldu. BTC’nin ayın ve ilk çeyreğin son kapanış mumunu kırmızı olarak vermesi ise yatırımcıların kötümser düşünmesine yol açtı.

Bitcoin’in Yükseliş Dönemi Geldi Çattı Buna rağmen BTC’nin aslında tarihsel olarak yükseliş dolu olan ikinci çeyreğe girmesi, sektörde eski ve tecrübeli olan kripto para analistlerinin yükseliş tahminlerini arttırmasına yol açtı. Bitcoin son 7 yılda iki dönem hariç her zaman ikinci çeyrekte inanılmaz yükselişler elde etti.

Tarihsel grafiğe bakıldığında BTC’nin 2012 yılının ikinci çeyreğinde %35, 2014 yılında %40, 2015 yılında %8, 2016 yılında %62, 2017 yılında %132, 2019 yılında ise %162 artış yakaladığı görülüyor. İstisnai olan 2013 yılının ikinci çeyreğinde %7, 2018 yılının ikinci çeyreğinde ise sadece %8’lik bir düşüş yaşanmış.

Bu da Bitcoin’in özellikle bu dönem inanılmaz yükselişlere gebe olduğunu ve artışın katlanarak devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin’in bundan daha iyimser olan tek dönemi ise dördüncü çeyrek olarak gözüküyor.

Özellikle Bitcoin’in beklenmeyen bir şekilde ve anda 6.600 dolar direncini kırması, analistler için yükselişin en büyük sebeplerinden birisi. BTC’nin geçtiğimiz haftalarda aldığı sert darbeye rağmen bu kadar çabuk toparlanması ve yükselişe geçmesi de yatırımcılara umut verebilir. BTC’nin temel olarak yatırımcıların düşüncesine göre fiyat değişikliği yaşadığı da göz önüne alınırsa, BTC gerçekten de oldukça olumlu ve yükseliş dolu bir ikinci çeyrek yaşayabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Ethereum’un Beklenmeyen Yükselişi Bitti Mi?

Doğan Şahin

Fidelity Bitcoin Fonunu Başlatıyor

Sezer

Koronavirüs Sebebiyle CME İşlemleri Askıya Alıyor

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku