CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Piyasası: İngiltere Hükümetine Bitcoin’i Yasaklama Çağrısı

bitcoin piyasası, Bitcoin Piyasası: İngiltere Hükümetine Bitcoin’i Yasaklama Çağrısı

Bitcoin ile ilgili çağrıların ardı arkası kesilmiyor. Bitcoin piyasası için oluşan dalgalanmalar ve yatırımcıların kar elde etmesiyle hükümetlere imza toplanmaya başladı. ECB Başkanı’nın düzenleme için yaptığı çağrıyı haberimize tıklayarak okuyabilirsiniz.

West Riding Personal Financial Solutions’ın genel müdürü, kripto para birimlerinin toplum üzerinde istikrarsızlaştırıcı bir etkiye sahip olabileceğini söyledi. Bu nedenle de kısıtlanması gerektiği konusunda kararlı.

Bağımsız finans danışmanı Neil Liversidge, Birleşik Krallık’ta kripto para birimi işlemlerini yasaklamak için bir dilekçe sundu. Çevrimiçi dolandırıcıların kurbanı olan birkaç müşteriye kişisel olarak yardım ettiğini iddia ediyor. Eleştirmenler, Liversidge’in son on yılın en iyi performans gösteren varlığını görmezden gelerek müşterilerini hayal kırıklığına uğrattığını ve düzenleyicilerin teknolojiyi daha iyi anladığını söylüyor.

West Riding Personal Financial Solutions genel müdürü, Birleşik Krallık hükümetini ülkedeki kripto para birimi işlemlerini kapatmaya çağıran bir imza kampanyası başlattı .

Bitcoin Piyasası için Yorum Yapmaya Devam Ettiler

“Kripto para birimlerinin özünde hiçbir değeri yoktur. Toplum üzerinde istikrarı bozucu bir etkisi olabilir ve genellikle suç faaliyetleri için kullanılır. İngiltere’de kripto işlemlerinin yasaklanması, bu para birimlerine güvenen suçluları engelleyecektir. Aynı zamanda para birimine olan inancı etkileyebilir ve bu nedenle fiyatlarda düşüşe yol açarak kripto tutanların servetini ve gücünü azaltabilir.” dedi.

“Kriptolar hiçbir şekilde meşru vatandaşlar ve işletmeler için gerekli değildir ve kriptoların ‘madenciliği’ çevreye zararlıdır.” diyor.

Liversidge’in dilekçesinin hükümete ulaşması ve Parlamento’da tartışılabilmesi için 100.000 imzaya ihtiyacı var. Yazıldığı sırada sadece 85 imzacı vardı.

Dilekçe, İngiltere’nin finansal hizmetler düzenleyicisi tarafından yayınlanan kripto bazlı ürünlere yönelik yasağın geçen hafta yürürlüğe girmesinden sadece günler sonra başlatıldı .

Profesyonel Danışman ile yaptığı röportajda Liversidge, kötü oyuncular tarafından dolandırılan insanlara yardım ettiğini söyledi.

Belirli bir kişiye, internette tanıştığı bir bayana kişisel fotoğraflar gönderdiğini düşündükten hemen sonra Bitcoin ile 5.000 sterlin göndermesi için şantaj yapıldı. İkinci kurban, bir “ticaret programı” yürüten Güney Afrikalı bir Bitcoin dolandırıcıları çetesi tarafından aldatılan yaşlı bir kadındı. Bu kadın 18.000 £ (24.600 $) kaybetti.

Liversidge, “Kriptolar, terimin en gerçek anlamıyla bir dolandırıcıdır. Kriptoları çökertmeye ve suçluları sakatlamaya hazırım.” dedi. “Birleşik Krallık hükümeti, dilekçemin talep ettiği şekilde kriptolarla ilgili işlemleri yasaklayarak liderlik ederse, bu bir zincirleme reaksiyon başlatacak ve bir gecede kriptoları çökertecek.”

Kanuni yaptırımların tüm suçluları yakalayabileceğinden şüphe duyan Liversidge, “mali temellerini yok etmenin güçlerini azalttığını” söyledi. Böyle bir hareketi “başlangıç” olarak adlandırdı.

“Bu yüzden şimdi kripto tutuyorsanız, size tavsiyem sizden daha büyük bir aptal bulup onları çabucak terk etmenizdir.” diye ekledi.

Liversidge, 500’den az takipçisine hitap ederek Twitter’a girdi. Ancak ılık bir yanıtla karşılaştı.

“Teknolojiyi en ufak bir şekilde anladığınızı sanmıyorum. Neyse ki düzenleyiciler bunu sizden biraz daha iyi anlıyor. ” diye yanıtladı FastBitcoins’in kurucusu Danny Brewster . “Ayrıca son on yılın en iyi performans gösteren varlığını görmezden gelerek müşterilerinizin her birinde başarısız oldunuz. Yaşlı adam teknolojiye kızıyor. “

Kaynak: decrypt

Benzer Yazılar

Peter Schiff, Bitcoin’in Bir Balon Olduğunu Söyledi

Yavuz Cem AKYOL

15 Yaşındaki Hacker, CEO’dan 24 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldı

Doğan Şahin

Litecoin Yorum: Düşük zincir verilerine rağmen performans neden sürüyor?

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku