Bitcoin Rallisi Başladı, Bitcoin 50.000 Dolar’ı Görecek Mi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para alanında lider olan Bitcoin, uzun süredir sabit seviyelerde hareket etmesinden sonra dün gece saatlerinde yeniden yükselişe geçti. Bu yükseliş bir anda gözleri Bitcoin kanadına çevirdi.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinin başlaması tekrardan akılları şu soruyu getirdi; Bitcoin 50.000 dolar’a ulaşacak mı? Bitcoin’de gözlenen bu yükseliş beraberinde diğer coinlerde de bir hareketliliğe sebep oldu. 

Bitcoin ile birlikte Ethereum’un fiyatı da son derece güçlü bir yükseliş ile Bitcoin’i takip ederken yatırımcılar yeniden analiz masasına oturdu. Bu yükseliş ile tarihinde ilk defa 1.700 doların üzerine çıkan Ethereum piyasadaki yerini korumaya devam ediyor. 

Aralık ayından bu yana ciddi bir yükseliş kaydeden Bitcoin, 50.000 dolar bandını aştığı takdirde kendine daha büyük hedefler belirleyebilir. Piyasa dominansı ve işlem hacmi yukarı yönlü devam ettiği takdirde Bitcoin kanadında daha büyük hedefler mümkün görünüyor.

Yaşanan davalar sonucunda olumsuz bir etki yaşayan Ripple, piyasa dalgalanmalarından olumsuz etkilenirken uzmanlar bu durumun bir süre daha devam edeceğini öngörüyor.

İlginizi Çekebilir: Ripple Davası: Eski SEC Yetkilisi, Sürpriz Gelişmelerin Sinyalini Verdi!

Uzman Analizlere Göre Bitcoin Yeni Hedefine Hızla Yaklaşıyor!

Birçok farklı uzman analiste göre satıcılar piyasanın değişmesindeki en büyük etmenleri oluşturuyor. Yukarı yönlü bir trend oluşturan coinler zaman zaman bir dalgalanma söz konusu yaşayabiliyor.

Bu dalgalanmalardan en çok nasibini alanlar ise stop-loss kullanıcıları oldu. Geçtiğimiz günlerde benzer durumu da Dogecoin de görmüştük. Bitcoin yükseliş trendini devam ettirirse diğer coinlerde olumsuz bir hareketlenme söz konusu olabilir. Bu durumun tahminlere söz konusu olmasının nedeni ise işlem hacminin ve dominansın Bitcoin kanadına kayacak olması.

Ancak yaşanan bu düşüş ve geri çekilme, bir sonraki aşamada ETH değerinin daha da artacağını dile getirilmesine olanak tanıdı. Uzmanlara göre yaşanan bu ufak dalgalanma daha büyük yükselişlerin ortaya çıkacağının habercisi.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998