CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yatırımı: 25 Milyar Dolarlık Kurumsal Yatırımcı Btc’ye Geliyor

Bitcoin yatırımı, Bitcoin Yatırımı: 25 Milyar Dolarlık Kurumsal Yatırımcı Btc’ye Geliyor

Stone Ridge Asset Management’ın kurucusu ve CEO’su Ross Stevens, 25 milyar doların NYDIG aracılığıyla yıl sonuna kadar Bitcoin’e geleceğinden emin olduğunu söyledi. Bitcoin yatırımı için kurumsal yatırımcılar bütçe ayırmaya başladı.

Microstrategy’den Michael Saylor ile yaptığı konuşmada, “Bu sipariş kitabını yeni aldım. Bu bir tahmin değil, neler olduğunu görüyorum.” dedi.

Stevens, NYDIG’in ilk milyara ulaşmasının 1.200 gün sürdüğünü söyledi. Son bir milyar ise sadece altı gün sürdü.

Stevens, şu anda 6 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip olduklarını açıkladı.

“Bu varlık sınıfının öncülüğünü yapıyoruz.” dedi. Geçen yıl 25 kurumsal müşterileri olduğunu açıkladı. “Bugün 280 kurumsal müşterimiz var.”

Kendi türünün ilk röportajında ​​Stevens, “Her tür kurum Bitcoin’i benimsiyor: kamu şirketleri, özel şirketler, hedge fonlar, özel sermaye fonları, kredi fonları bu kurumlar arasında yer alıyor.” dedi.

Dünyanın en muhafazakar ama aynı zamanda en sofistike ve en dikkatli yatırımcılarının da Bitcoin’i benimsediğinden bahsetti. Bahsettiği yatırımcılar, Amerika’da ünlü hayat sigortası şirketlerinden bazılarıdır.

Mass Mutual, Aralık ayında 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Diğer sigorta şirketlerinin kim olduğu belirsizdi.

Kombinasyonda sigorta şirketleri trilyonlarca dolar tutarken, Stevens artık ayda 75 kuruma katılabileceklerini söylüyor.

“Bu kurumlar Bitcoin sahibi olmaktan daha fazlasını yapmak istiyor. Amerikalılar, bir yıl içinde gelirlerinin bir kısmını Bitcoin olarak ödeyebilecekler. Aynı zamanda maaşlarının da bir kısmını Bitcoin olarak alabilecekler.”dedi.

Stevens, özellikle aile ofislerinin Bitcoin yatırımı benimsediğini ve 6 milyar dolardan 2 milyar dolarının aile ofislerinden geldiğini açıkladı.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin için Neden Önemli?

Kripto para piyasasında balinalar denilen bir grup vardır. Bu grup, yüklü miktarlarda alım yaptıklarından dolayı kripto para piyasalarının hareketlerine belirli bir ölçüde yön verebilirler. Aynı zamanda bu kişiler, çevrelerinde de tanınan insanlar olduklarından dolayı, küçük yatırımcıları da kendi taraflarına çekme potansiyeline sahiptir.

Kurumsal yatırımcılar da yatırdıkları miktar bakımından bu sınıfın içerisine dahil olurlar. Bugün sabah saatlerinde Elon Musk’ın Dogecoin için attığı tweet halen daha etkisini sürdürüyor. Ani bir yükselişle ciddi oranda artan Dogecoin, Elon Musk’ın yalnızca bir tweet ile kaç kişiyi birden kazandırabileceğini gösterdi. Haberin detaylarını okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bitcoin yatırımı için gelen kurumsallar, yüksek miktarda alım yapacakları için fiyatında yükselişe sebep olacaklardır. Önümüzdeki günlerde haberin netlik kazanmasıyla etkilerini hep birlikte takip edeceğiz. Sizler de kripto para haberlerinden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: TrustNodes

Benzer Yazılar

Bitcoin 17 Bin Doları Aştı!

Yavuz Cem AKYOL

AC Milan, Chiliz İle Fan Token Başlatıyor

Yavuz Cem AKYOL

Dolar Kaybettiğinde Bitcoin Kazanacak

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku