CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yükselişi Riski Azaltıyor: Fon Yöneticisi Bill Miller Açıkladı

Bitcoin yükselişi, Bitcoin Yükselişi Riski Azaltıyor: Fon Yöneticisi Bill Miller Açıkladı

Geçen Cuma (8 Ocak), efsanevi Amerikalı değer yatırımcısı  William H. Miller III, CNBC’nin “The Exchange” programında Kelly Evans ile yaptığı röportajda Bitcoin yükselişi hakkında konuştu .

Miller, yatırım şirketi Miller Value Partners’ın Kurucusu, Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusudur. Aynı zamanda firmanın yatırım fonları “Fırsat Sermayesi” ve “Gelir Stratejisi”nin portföy yöneticisidir.

Miller Value Partners’ı kurmadan önce Bill Miller ve Ernie Kiehne, Legg Mason Capital Management’ı kurdular. 1982’deki başlangıcından itibaren Legg Mason Capital Management Value Trust’ın portföy yöneticileri olarak çalıştılar.

Miller’in ortalama bir fon yöneticiniz olmadığını belirtmek önemlidir. CNBC’nin  Haziran 2018’de belirttiği gibi, Miller’in S&P 500’ü yenme serisinin 15 yıllık serisi (2005’e kadar) hala hiçbir aktif yöneticinin dokunamayacağı bir kriter.

Miller, Bitcoin için Konuştu

Miller, 5 Ocak’ta yayınlanan 4Ç 2020 Piyasa Mektubu’nda Bitcoin yükselişi hakkında şunları söylemişti:

Bu yazı Aralık ortasından bu yana %50’den fazla artışla 31.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son 1, 3, 5 ve 10 yılda tüm büyük varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdi. Piyasa değeri JP Morgan’dan ve Berkshire Hathaway’den daha büyük. Ancak yine de benimseme döngüsü için çok erken.

Fed, öngörülebilir gelecekte nakit yatırımları reel olarak para kaybettirmek olan bir politika izliyor. Square, MassMutual ve MicroStrategy gibi şirketler, bilançolarında tutulan nakit kayıplarını garantilemek yerine nakit parayı Bitcoin’e taşıdı. Paypal ve Square’in tek başına müşterileri adına her gün çıkarılan 900 yeni bitcoin’i satın aldıkları tahmin ediliyor.

Bu aşamadaki Bitcoin en iyi dijital altın olarak düşünülüyor ancak sarı metale göre birçok avantajı var. Enflasyon yükselirse veya olmasa bile ve daha fazla şirket nakit bakiyelerinin bir kısmını nakit yerine Bitcoin’e çevirmeye karar verirse, o zaman bitcoin’e olan mevcut göreceli damlama bir torrent haline gelecektir. Warren Buffett, bitcoin’e ‘fare zehiri’ adını verdi. Haklı olabilir. Bitcoin fare zehiri olabilir ve sıçan nakit olabilir.”

Evans, geçen cuma günkü röportajına, Miller’in şu anda (Bitcoin yaklaşık 40 bin dolar ticareti ile) Kasım 2020’nin başındaki (Bitcoin’in 15 bin doların altında işlem yaptığı) olduğu kadar heyecanlı olup olmadığını sorarak başladı, ki bu son konuştukları zamandı.

Miller’ın Heyecanı Devam Ediyor mu?

Ah, kesinlikle. Bitcoin ile ilgili ilginç olan şeylerden biri, yükseldikçe daha az riskli hale gelmesidir. Bu, çoğu hisse senedinde olanın tam tersi… OCC, tüm büyük bankalara ve yatırım bankalarına emanet veya Bitcoin alıp satma izni verir, bunu hiçbirinde yapamazsınız. Yani yapmalarına izin var, ancak henüz yapmadılar çünkü temelde endişelendiklerini düşünüyorum, ancak Bitcoin her gün bir arz ve talep hikayesi.

“Her gün oluşturulan 900 yeni Bitcoins var. Tahminlere göre, PayPal ve Square, tek başına müşterileri bunların hepsini satın alıyor ve Bitcoin’in toplam arzının yılda% 2’den daha az arttığı ve talebin bundan çok daha hızlı arttığı fiyattan anlaşılıyor.

Bitcoin Ne Kadar Yükselecek?

Bitcoin spurts olarak hareket etme eğilimindedir. bunu DA düzeltmeler takip etme eğilimindedir. Bence bu tür çok çok erken teknolojide çok çok büyük bir toplam adreslenebilir pazar için normal olan %80’lik üç düzeltme yapıldı, ancak geri çekilmeyi bekleyenler ilk çeyrekte aldılar. [2020]. Bitcoin’i ilk çeyrekte dört ya da beş bin dolardan satın alabilirdiniz…

Bitcoin’in Fiyat Oynaklığı

“Beklemek zorundayız. Eğer dalgalanmayı kaldıramıyorsanız, muhtemelen ona sahip olmamalısınız. Ancak oynaklığı, performansı için ödediğiniz bedeldir. “

Kaynak: cryptoglobe

Benzer Yazılar

İki Ay Artış Gösteren ETH, Mart Ayında Düşecek Mi?

Doğan Şahin

FYD, gig ekonomisini serbest çalışanlar için nasıl tanımlıyor?

Doğan Şahin

Ripple’dan Milyonlarca XRP’lik Hareketlilik: XRP’ye Neler Oluyor?

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku