CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitmain CEO’su İstifa Ettiğini Duyurdu

bitmain, Bitmain CEO’su İstifa Ettiğini Duyurdu

Bitmain olayı nihayet sona erdi. Yaşanan çatışmalar ve anlaşmazlıklardan sonra, şirketin CEO’su istifasını duyurdu.

Birkaç yıl süren yasal anlaşmazlıklar ve diğer çatışmalardan sonra, Bitmain’in problemleri, şirkletin CEO’su olan Jihan Wu’nun istifası ile sonuçlandı.

​Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, Salı günü yayınlanan imzalı bir açıklamada istifasını resmen açıkladı.

İstifa Eden Bitmain CEO’sundan Açıklama

Wu’nun kriptografik mesajından bir alıntı şöyle diyor:

Bitmain’in iki kurucu ortağı olan Micree ve ben arasındaki anlaşmazlık nihayet dostane ve daha da önemlisi yapıcı bir şekilde çözüldü.

Anlaşmanın bir parçası olarak, kurucu ortağı ve rakibi Micree Zhan, WU’nun 600 milyon dolar değerinde sahipliğini satın aldı.

Wu’nun açıklamasına göre, bu miktarın üçte ikisi (400 milyon dolar) şirketten bir kredi ile yükseltildi. Bu gelişme, Bitmain Power Tussle Saga’nın taraflar arasında dostane bir çözümde sona ermesine yakın olduğunu söyleyen Çin’deki haber kaynaklarından daha önceki raporları doğruladı.

Bitmain Saga 2019’da başladı ve kurucular başlangıçta istifa etmek zorunda kaldılar. Wu daha sonra olay yerine geri döndü ve Zhan’ı şirketten indirmeye çalıştı.
Kavganın zirvesinde Zhan, Bitmain’in Pekin’deki ofisine özel muhafızlarla saldırdığı bildirildi.

Wu’nun çıkışı, Bitmain’in Çin dışındaki madencilik işletmelerinin tam kontrolünü ele geçirdiğini de görüyor. Bitdeer şimdi popüler kripto madenciliği üreticisinden ayrı bir varlık haline geliyor ve Norveç ve ABD’deki madencilik çıkarlarını denetliyor.

Zhan, Antpool madencilik havuzunun yanı sıra Bitmain’in Çin’deki madencilik faaliyetlerinden sorumlu olacak. Zhan ayrıca Bitmain’in yapay zeka (AI) girişimine de başkanlık ediyor.

Çıkışına rağmen, Wu, şirketin en son halka arz girişimine kadar, Bitmain’in beş kişilik Yönetim Kuruluna iki kişiyi aday gösterme yetkisine sahip olacak.

Bitmain’in yapısı hakkında yorum yapan Wu, şunları kaydetti: “yukarıda belirtilen düzenleme sayesinde, Bitmain’in iş modeli son derece aerodinamik olacak ve bu da halka arzı çok daha kolay hale getirecek.”

Bitmain’in Hong Kong’daki ilk halka arzı (halka arz), Hong Kong borsaları ve Clearing Limited’in (HKEX) onaylanmamasının ardından 2018’te düştü. Bitcoin madenciliği devi, ABD’de daha sonra 2019’te başka bir halka arz planlarını yeniden canlandırdı.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Litecoin Yorum: Düşük zincir verilerine rağmen performans neden sürüyor?

Hilal DERİN

Ripple Fiyatı Ön Duruşma Öncesi Artıyor

Hilal DERİN

Bitcoin Tekrar 8 Bin Dolar Altına Geriledi, Petrol’de Yüzde 30 Değer Kaybı!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku