CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

BoringDAO, EasyFi ile işbirliği yapıyor.

BoringDAO, BoringDAO, EasyFi ile işbirliği yapıyor.

BoringDAO ve EasyFi Network, ERC20 dışı dijital varlık piyasalarını etkinleştirmek için birlik oldu. ERC20 dışı yani 2. katman DeFi üzerindeki Bitcoin ve Litecoin’i aktive etmek için stratejik bir işbirliğine girdiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Borç verme pazarlarımıza oBTC (sarılmış Bitcoin) ve oLTC’nin (sarılmış Litecoin) eklenmesi, EasyFi Network’ü Matic Network ve herhangi bir Layer 2 ağında ERC20 olmayan varlıkları teminat olarak listeleyen ilk borç verme protokolü haline getirecektir .

BoringDAO, blok zincirleri arasında bir ağ geçidi iken ve varlıkların ERC20 olmayan token zincirleri ile Etheruem arasında çok güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde hareketine izin verirken, EasyFi, dünyanın ilk güvenli, merkezi olmayan ve daha hızlı DeFi borç verme protokolünü Matic Ağı.

Bu ortaklık, kriptolar ve diğer dijital varlıklar için yardımcı programı en üst düzeye çıkarma konusundaki #DoMoreWithDeFi vizyonumuzla iyi bir şekilde yankılanıyor. İşbirliğimizin hem topluluklarımız hem de kullanıcılarımız için dijital varlıklarından en iyi verimi sorunsuz bir şekilde elde etmesine ve daha hızlı ağları keşfetmeleri için yeni yollar açacağından eminiz.

Ortaklık Alanları

EasyFi ve BoringDAO aşağıdaki işbirliği alanlarında yakın bir şekilde çalışıyor:

A. ERC 20 olmayan varlık piyasaları

BoringDAO’nun ERC20 olmayan dönüştürülmüş tokenleri – oBTC (BoringDAO Bitcoin) ve oLTC (BoringDAO Litecoin), artık hem Matic hem de Ethereum zincirlerinde EasyFi platformunda özel borç verme piyasaları olarak listelenecek. İşte oBTC ve oLTC’yi seçmemizin birkaç nedeni:

 • Geçtiğimiz 6 ayda, Ethereum’da Bitcoin sabitlenmiş tokenlere olan talep önemli ölçüde arttı – ortalama 50 kat.
 • Ethereum ağındaki Bitcoin sabit tokenlerinin TVL’si şu anda 4,5 Milyar Dolardan fazla ve WBTC’nin% 80’ini oluşturuyor.
 • Bitcoin piyasa değeri, tüm kripto piyasası değerinin 2/3’üdür; Bitcoin sabit tokenlerinin dahil edilmesi, DeFi ekosistemine daha fazla likidite getirecek ve varlık tavanını yükseltecektir.
 • Bitcoin sabitlenmiş ERC20 varlıkları, likidite madenciliği yoluyla BTC sahiplerine% 30’a kadar APY kazandırdı.
 • BoringDAO’dan BTC bağlantılı bir token olan oBTC, lansmanından bu yana geçen 2 ayda neredeyse 100 kat büyüme gördü.

Bu sadece bitcoin hikayesi; LTC gibi diğer kripto paralar henüz araştırılmadı. Aslında Litecoin gibi varlıklar, Litecoin yatırımcılarına finansal hizmetler sağlamak için Litecoin Vakfı – Kredi ortaklığı dışında – DeFi alanında hiç temsil edilmemiştir.

Her iki ekip de bu boşluğun farkında ve Litecoin sabitlenmiş ERC20 tokenlerinin teminat olarak çok ihtiyaç duyulan bir ek olacağından emin.

B. Toplumu Teşvik Etme

Devam eden topluluk teşvik programlarımızın devamı olarak, EASY’lerini hisseden ve BOR tokenlerini toplayabilen kullanıcıların BoringDAO ile yeni bir özel Dual Farming programı başlatacağız. Bu DF programının özellikleri kısa süre içinde duyurulacaktır.

Ortak #DoMoreWithDeFi vizyonumuzu ilerletmek için daha fazla yol keşfetmeye devam edeceğiz.

BoringDAO ve EasyFi

İşte Boring ve EasyFi’nin bir araya gelmesinin birkaç nedeni

 • BoringDAO, iki özel kaldıraçlı ve destekli ERC20 tokenini masaya getiriyor – oBTC (BoringDAO Bitcoin) ve oLTC (BoringDAO Litecoin)
 • “Tünelleri” ERC20 olmayan tokenlerin bir Eth ekosistemine sarılmasına ve böylece DeFi’ye erişim sağlamasına izin verir.
 • “Tüneller” modu ayrıca blok zincirleri ve ERC20 arasında basmak ve kullanmak üzere her bir blok zinciri varlığı için bir DAO oluşturur. Böylece herhangi bir topluluk kullanıcısının stake ederek kendi tünellerini oluşturmasına izin verir.
 • EasyFi on Layer 2, ana Eth ağındaki yüksek gaz ücretleri göz önüne alındığında, bu tokenleri teminat olarak kullanmak için en uygun olanıdır.
 • EasyFi, yeni değişken piyasalar için sezgisel UI / UX ile yeni ve yeni bir yaklaşım ve L2 veya diğer herhangi bir DeFi ağındaki tek tasfiye modülü sunar.
 • EasyFi, topluluğun ve kurumların yatırımlarından yararlanmaları ve verimi en üst düzeye çıkarmak, daha fazla teminat seçeneği ve sermaye dağıtmak için daha fazla yol bulmaları için benzersiz modeller sunar.

Tüm bunlar ve daha fazlası, BoringDAO ve EasyFi’yi L2 DeFi alanında güçlü bir kombinasyon haline getirir.

L2 DeFi’de yeni teminat piyasalarına duyulan ihtiyaç

EasyFi, her zaman genişleyen dijital varlıklar kredi piyasasının her zaman yeni teminat türlerine ihtiyaç duyacağına inanmıştır. Yeni ve yenilikçi teminat piyasaları sunmaya devam etmemiz zorunludur ve işte nedenlerden bazıları:

 • Yeni teminat piyasaları, kullanıcıların çeşitlendirilmiş bir portföyden daha iyi kaldıraç elde etmesini sağlayan daha verimli bir DeFi borç verme sistemi yaratacaktır .
 • Yatırımcıların risk portföylerini daha geniş bir spread üzerine dağıtmalarını ve yatırımlarından daha iyi getiri eğrileri oluşturmalarını sağlayacaktır .
 • İle sadece 20 $ Bn kilitli (defipulse.com uyarınca) çeşitli enstrümanlar içinde bir 800 $ + Bn kripto pazarında potansiyel az söylemek, olağanüstü bir durumdur.
 • ETH (ERC20) ve BTC (Non-ERC20) dijital varlıklar alanında hala daha güvenilir teminatlar olsa da, genişleyen DeFi alanında keşfedilmeyi ve yararlanılmayı bekleyen çok daha fazlası var – özellikle daha hızlı, daha ucuz ve verimli L2 ödünç verme protokolü.
 • Verimli DeFi kredilendirme pazarları oluşturmak için, ERC20 dışı dijital varlıklar pazarının muazzam boyutundan yararlanmalıyız .
 • Yeni ve verimli çapraz zincir köprüler artık dönüştürülmüş ERC20 olmayan varlık alanını açtı ve bu yeni tokenleri DeFi kredisine entegre etmeyi kolaylaştırdı.

BOR Token Hakkında

BOR, BoringDAO ekosisteminin yerli belirtecidir ve hem hizmet hem de yönetim özelliklerine sahiptir. Nane madenciliği ve tarım yoluyla elde edilebilir. Kullanım davaları tünellere, yanık ücretlerine ve yönetime vaat ediliyor.

BoringDAO Hakkında

BoringDAO bir dao olarak çalışan bir ademi merkeziyetçi varlık köprü projesidir. BTC, LTC ve diğer blockchain varlıklarının Ethereum ve diğer blockchain ağlarıyla sorunsuz bir şekilde etkileşimde bulunmasını sağlamak için bir ‘Tünel mekanizması’ ve üçlü vaatler kullanır.

BOR, BoringDAO ekosisteminin yerli belirtecidir ve hem hizmet hem de yönetim özelliklerine sahiptir. Nane madenciliği ve tarım yoluyla elde edilebilir. Kullanım davaları tünellere, yanık ücretlerine ve yönetime vaat ediliyor.

Kaynak: medium.com

Benzer Yazılar

UBS, Yatırımcıların Şimdi Altın Alması gerektiğini söylüyor!

Kasım ERTAŞ

EasyFi Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Yavuz Cem AKYOL

SINOVATE Haftalık Güncelleme 23/11/2020 ~ 30/11/2020

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku