a

Brezilya Yatırım Bankası Bitcoin ve ETH Hizmetine Başlıyor!

Brezilya'nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Mynt adlı yeni bir platform aracılığıyla doğrudan Bitcoin ve Ethereum alım-satımını başlatıyor.

Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Mynt adlı yeni bir platform aracılığıyla doğrudan Bitcoin ve Ethereum alım-satımını başlatıyor.

Girişime yönelik konuşan BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti, şu ifadeleri kullandı:

“Kriptolara yatırım yapmak isteyen müşterilerimizin talebini karşılamak için bitcoin ve ethereum ticaretini kullanıma sunacağız. Yeni bir varlık sınıfı olarak, müşterilerimizi bu varlıklar ve teknoloji hakkında eğitecek ve bilgilendirecek içeriğe de sahip olacağız. Bu varlıklara yatırım yapmak isteyenler için her zaman portföyünüzün küçük bir parçası olmasını, yatırım portföyünüzün %2’sine kadar olmasını öneriyoruz.”

BTG Pactual, yılda yaklaşık 2 milyar dolar gelir ve yönetimi altındaki 72 milyar dolar varlıkla varlık yönetimi, kurumsal kredilendirme ve varlık yönetimi sağlıyor. Banka, Brezilya’nın şu anki Ekonomi Bakanı Paulo Guedes tarafından 1983 yılında, Brezilya hükümetiyle birlikte kuruldu. Banka, yaptığı açıklamalarda kripto dostu olduklarının altını çizdi. BTG Pactual, Nisan ayında Brezilya yatırım bankası tarafından başlatılan ilk Bitcoin fonu olan Bitcoin 20 Çoklu Pazar Yatırım Fonu’nu da başlatmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Globo isimli gazetenin yer verdiği ankete göre, Brezilyalıların yüzde 48’i Bitcoin’i resmi para birimi olarak görmek istiyor. Yatırım bankaları da dahil olmak üzere daha geleneksel finansal hizmet sağlayıcıların kripto para sektörüne yaklaşması Brezilya’da kripto benimseme hamlesinin işaretleri olarak görülüyor.

Son 7 günde %4 değer kaybeden ETH, haberin yayımlandığı sırada 3.073 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise son 7 günde %0,83 değer kaybederken, haberin yayımlandğı sırada 43.925 dolardan işlem görüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.