a

Bu İndikatör, Paranın Stabilcoinlerden BTC ‘ye Aktığını Gösteriyor!

Geçtiğimiz haftalarda düzeltme döneminin veya ayı sezonun yaşandığına dair tartışmalar sıkça gündeme gelmeye başladı. Bitcoin, 6 aylık boğa sezonunun ardından son 3 aydır tersi yönde hareket ediyor. Bu nedenle, yaşanan düşüşün bir düzeltme olduğunu savunanlar kadar ayı piyasasında olduğunu savunanlarda var. Bu konuda stabilcoinlerden ve BTC ‘den alınan veriler bir fikir oluşturmak için çok önemli. İndikatör SSR, yazının devamında BTC/Stabilcoin ilişkisini inceleyeceğimiz göstergemiz olacak.

Bitcoin dalgalı fiyat hareketlerini takip ederek %5 büyüme kaydetti. Geçtiğimiz Salı günü yaptığı 28.800 dolarlık dip seviyesinin ardından, fiyat şuanda tekrar 34.000 doların üzerine çıkmış durumda. Gün içerisinde 35.400 seviyelerine kadar ilerlerdi. Bu hareketlerin eşliğinde bir kaç gösterge, Bitcoin’in toparlanma yolunda olduğuna işaret ediyor ve 25 Haziran Cuma günü bu sona erdikten sonra muhtemelen yükseliş trendinin başladığını konuşabiliriz.

Glassnode verilerine göre, Stablecoin Supply Ratio (SSR) Osilatörü son haftalarda dibe vurdu ve trend oldu. Bu, paranın sabit paralardan BTC’ye geri aktığını açıkça gösteriyor.

Bir diğer yandan, Bitcoin’in zayıf ellerden güçlü ellere geçtiğini gözlemleyebiliyoruz. 4. en büyük Bitcoin balina cüzdanı bir kez daha BTC almaya başladı. Salı günü erken saatlerde BTC fiyat düzeltmesi sırasında, bu gizemli balina 4,106 BTC (143 milyon dolar) ekledi. Bu alımlardan 2 hafta önce 40.000 dolardan 1500 BTC’yi de elinden çıkarmıştı. 2019 yılından bu yana Bitcoin toplayan balina şu anda 115 bin BTC’ye sahip.

Bu İndikatör Paranın Stabilcoinlerden BTC ‘ye Aktığını Gösteriyor

Bitcoin Arzı Çekiliyor Ancak Aktif Adres Sayısı Dipte

Glassnode verilerine göre, borsalardan çıkan dövizlerle beraber arz yine azalmaya başladı. Bu analistlere göre muhtemel bir yükselişin habercisi ve fiyatın yükselen bir kanalda yukarı yönlü hareket etmesine neden olabilir.

Bütün bu hareketlere ek olarak, piyasanın dalgalı olduğu bu dönemde Bitcoin fiyatı, 30 bin ile 35 bin dolar arasında sert ivmeler kazanıyor. Bitcoin toparlanma belirtileri gösterse de Bitcoin (BTC) için adres aktivitesinde hala kayda değer bir artış yok. Bitcoin ağ adresi etkinliği şimdi bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Diğer yandan El Salvador, Bitcoin’in benimsenmesiyle ve madencilik için yaptığı çalışmalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Başkan Nayib Bukele geçtiğimiz günlerde ülkedeki her kayıtlı kullanıcıya 30 dolar değerinde BTC veren ülkenin ilk Bitcoin airdrop programını duyurdu. El Salvador liderliği ele geçirirken, diğer Latin Amerika ülkeleri şimdiden liderliği izlemeye başladı. Şimdi, Paraguay hükümeti Bitcoin’i yasal bir ihale haline getirmek için tasarıyı ortaya koydu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.