a

Bu Kripto Para Analizi Verileri Sizleri Şaşırtacak!

Katkıda bulunanların her ay Ethereum blockchain ağına nasıl yığıldığı şaşırtıcı şekilde öne çıkıyor. Ethereum ağı geçen ay yaklaşık 2.000 katılımcı gördü. Kripto piyasasının düşüş eğilimi, popüler kripto para birimlerine yönelenlerin sayısını etkilemiyor gibi görünüyor. Bu dijital para birimlerinin öne çıkan bazı örnekleri Bitcoin, Ethereum ve Solana’dır. Bu en iyi projelere katılanların tahmini oranına bakıldığında, yıllık artış yaklaşık %71,6’dır. Bu, tam olarak 4 yıl öncesine, Ocak 2018’e dayanıyor.

Bu bilgi, Telstra Ventures tarafından salı günü yapılan araştırmadan geldi. Araştırmaya göre aylık katkı payında en fazla artışa sahip proje Solana oldu. Araştırma verilerine göre, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren büyüme oranı yaklaşık %173 oranında arttı.

Bu Solana için geçerli olsa da, kategorideki ikinci dijital para birimi Ethereum’dur. Araştırmadaki bilgilerden yola çıkarak, ETH’nin aylık aktif kullanıcılarının yıllık artış oranı yaklaşık %25.9’dur. Son olarak, Bitcoin listelenen dijital para birimleri arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Buna ek olarak, Bitcoin aylık aktif katkıda bulunanlarda yıllık %17,1 artışa sahiptir.

Kripto Analizi Bununla Kalmadı

Telstra, Ethereum geliştirici topluluğu hakkında da bilgi verdi. Verilerinden ETH, diğer iki blockchain sistemine kıyasla en güçlü ve en büyük geliştirici topluluğuna sahiptir. Nisan ayı itibariyle, Ethereum’un aylık yaklaşık 2.500 temel yatırımcısı vardı. Temmuz ayına gelindiğinde, bu rakam 500`e yakın düştü ve ayın katkıda bulunanları 2.000’de kaldı. Olay, piyasadaki düşüşle aynı zamana denk geldi.

Ayrıca Telstra, aktif katkıda bulunanların kesintisiz artışının olası nedeni hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Raporundan, katkıda bulunanların artması, beklenen Merge işlemine hazırlanırken daha iyi verilerin oluşmasına kadar takip edilebilir. Bu olay, ağı bir PoS (Proof-of-Stake) mekanizmasına aktarır.

Telstra’nın raporu, aylık aktif katkıda bulunanlara dayalı olarak Bitcoin, Solana ve Ethereum arasındaki karşılaştırmayı da gösterdi. Açıklamasına göre, ETH’nin aylık katkıda bulunanları, Temmuz ayı itibariyle Bitcoin’den dört kat daha fazlaydı.

O zaman, Bitcoin’in yaklaşık 400 katılımcısı vardı. Bu arada, Ethereum’un aylık katkıda bulunanlarının sayısı, SOL’un neredeyse yedi katıydı. Aynı dönemde, Solana’nın aylık yaklaşık 350 katılımcısı vardı. Raporda ayrıca, katkıda bulunanların büyümesinde geçen yılın Kasım ayından bu yana %9 düşüş olduğu belirtildi. Ancak yine bu, kripto para piyasasının fiyatının en yüksek fiyat işareti zamanından itibaren düşmesiyle aynı zamana denk geldi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.