a

Cardano, DISH Network İle Ortaklığını Duyurdu!

2021 Cardano Zirvesi sürerken, kurucu Charles Hoskinson, bir Fortune-500 şirketi olan uydu sağlayıcısı DISH Network ile ortaklık imzaladığını duyurdu.

2021 Cardano Zirvesi sürerken, kurucu Charles Hoskinson, bir Fortune-500 şirketi olan uydu sağlayıcısı DISH Network ile ortaklık imzaladığını duyurdu.

Stratejik ortaklık, Cardano’nun blok zinciri teknolojisini DISH’in telekom hizmetlerine tanıtmayı, Cardano’nun benimsenmesini artırmayı ve telefon uydusunda 8 milyon dijital kimlik (DID) ile DISH kullanıcılarına fayda sağlamayı amaçlıyor.

Zirvede konuşan Hoskinson, ana fikrin kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olduğunu, temel iş altyapısının “kemikleşmiş” kaldığını belirtti. Hoskinson, şu ifadelere yer verdi:

“Kimliğin kullanımı ile veri kapasitesi değişiminin hareketi arasında çok fazla kesişme olduğunu düşünüyoruz. Milyonlar- on milyonlar seviyesinde ve nihayetinde küresel ölçekte yapılabilecek bir iş. Yani bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız süper heyecan verici bir ortaklık.”  

Cardano kurucusu, blockchain teknolojisinin sahaya uygulanmasının zorluklarına rağmen ortaklığın telekom endüstrisinin tüm modelini dönüştüreceğini umduğunu da sözlerine ekledi. Ortaklığa göre milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak. Başarılı olursa, telekom alanı planlanan bir iş modeline dönüşecek. DISH, 19 milyondan fazla müşterisi ile kullanıcılara hesaplarının her yönü üzerinde tam kontrol sağlayan en büyük telekom hizmetlerinden biri. Şirket ayrıca kripto ödemelerini kabul eden ilk fortune-500 şirketlerden biri olarak listeleniyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.