a
coinnet
coinnet
coinnet

Açık yapay zeka botu ChatGPT, geçen hafta sonu interneti kasıp kavurdu. ChatGPT’nin gösterdiği türden yazma becerileri herkesi hayrete düşürdü. Slashdot Media, ChatGPT’den kripto alanındaki en ünlü memecoin Dogecoin hakkında bir fikir yazmasını isteyerek bir çekim yaptı. Open AI platformu, DOGe’nin “hesaba katılması gereken bir güç” olduğunu belirterek Dogecoin’e övgüler yağdırdı.

Fikir ayrıca, çok güçlü Dogecoin topluluğunu “hepsinden iyi” olarak nitelendirerek övdü. Kripto alanındaki pek çok kişi Dogecoin’i memecoinin gerçek bir faydası olmadığını söyleyerek eleştirirken, ChatGPT aynı fikirde değil. Bunun yerine Dogecoin’in “değerli” ve “meşru” bir varlık olduğunu düşünür. ChatGPT’nin Dogecoin fikri şöyle:

Dogecoin sadece bir yenilik değil, birçok kişi tarafından işlem ve ödemeleri kolay ve hızlı bir şekilde yapmak ve kolaylaştırmak için kullanılan meşru bir para birimi biçimidir ve bu da onu gerçekten de finans dünyasında değerli bir varlık haline getirir.

Açık AI platformu, yeni bir kriptoya bakan birinin Dogecoin’e bir şans verebileceğini düşünüyor. “Ağırlığından daha değerli, ilginç ve sevilen bir kripto para” diyerek bitiriyor.

ChatGPT, Dogecoin ve Elon Musk

İlginç bir şekilde, ChatGPT sohbet robotunun arkasındaki kar amacı gütmeyen OpenAI platformu, aynı zamanda Dogecoin’in ateşli bir savunucusu olan Elon Musk tarafından kuruldu. Tesla CEO’su Elon Musk ve diğer yatırımcılar yedi yıl önce Musk’ın bazı anlaşmazlıklar nedeniyle 2018’de şirketten ayrıldığını duyurdu.

İlginç bir şekilde, Elon Musk bir kez daha Twitter’a Dogecoin ödemeleri alacağını ima ettiğinden, DOGE fiyatı hafta sonu büyük bir artış kaydetti. Geçen Cumartesi bir Twitter Space oturumuna katılırken Musk’a Twitter’a kripto ödemeleri getirip getirmeyeceği soruldu. Cevabı öyleydi:  “Dogecoin to the Moon”.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.