a

Çinli Teknoloji Firması Meitu 50 Milyon Dolarlık Kripto Yatırımı

Çinli teknoloji firması Meitu, Bitcoin ve Ethreum’a 50 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamasının ardından fiyatlar tekrar yükselişe geçti.

Hem Bitcoin hemde Ethreum fiyatları %5 piyasa değeri kazanarak 1.80 trilyonu aştı. Bitcoin, %5.04 artarak 60.000 dolar seviyelerine tekrar yaklaşırken, Ethereum 1.850 dolar bandında alıcı buluyor.

Ansızın artan fiyatlar, Meitu’nun Bitcoin ve Ethereum’da yaptığı ek 50 milyon dolarlık döneme denk geldi.

Meitu Yatırımlarına Devam Ediyor

Teknoloji şirketi daha öncesinde 40 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum yatırımı yapmıştı. Şirket yaptığı yatırımlara ek olarak 50 milyon dolarlık BTC ve ETH satın aldı.

Meitu ek olarak yaptığı 50 milyon dolarlık yatırımı ile beraber 28.4 milyon dolara 16.000 ETH, 21.6 milyon dolara 386 BTC satın almış durumda.

Olayları yakından takip eden kripto para takipçileri, Meitu ile Amerikalı MicroStrategy’i kıyaslaştırmaya başladı. Amerikalı şirketin uzun zamandır topladığı Bitcoinlerin sayısı 90.000 adet BTC’ye ulaşmış durumda. Çinli firma BTC yatırımları ile gündeme gelen Amerikalı şirketten farklı olarak, Bitcoine’e nazaran elinde daha fazla Ethereum bulunduruyor.

Çinli Şirket En Büyük ETH Destekçilerinden

Şirketin kurucusu, yaptıkları yatırımların ardından bu ölçekte en büyük ETH yatırımcısı olduklarını açıkladı. Halka açık olan teknoloji şirketi yatırımını ETH üzerinden gerçekleştiriyor.

Diğer bir dikkat çekici nokta ise alımların ardından fiyatlarda yaşanan hareketlilik. MicroStrategy BTC alımı yaptıktan sonra Bitcoin safında hareketlenme yaşanıyordu. Fakat aynı hareketlilik Meitu’nun 90 milyon dolarlık yatırımının adından gözlenmedi.

Ayrıca Çinli firma, MicroStrategy aksine yaptıı yatırımlara yeterince ilgi çekemedi. Amerikalı şirket attığı kripto para yatırımı adımları ile piyasada büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Büyük şirketlerin kripto para yatımları diğer şirketlerin kripto para yatırımı yapmalarına vesile olabiliyor.

Yatırım örneği konusunda Tesla, öncesinde Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. Bitcoin dışında Elon Musk önderliğinde DogeCoin yatırımlarında gerçekleşmişti.

Yatırım aracı olarak kripto paralara yönelim her geçen gün gelen yeni gelişmelerle artmakta.

Yakın zamanda yaşanan Bitcoin ve Ethereum yatırımları;

Morgan Stanley, Varlıklı Müşterileri için Bitcoin Fonları Sunacak

Grayscale Ethereum Yatırımına Devam Ediyor

Japonya Merkez Bankası Kripto Para Hazırlığına Başlıyor

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.