a
coinnet

Citigroup, Kripto Bölümünü Genişletme Kararı Aldı

Citigroup, kripto para bölümünü genişletme kararı aldı. Buna göre, kripto bölümüne yeni 100 uzman daha alınacak.

Kripto paralar ile yakından ilgilenen Citigroup, geçmiş dönemlerde kurduğu kripto para bölümünü genişleteceği bilgisini paylaştı. Kurumun departmana 100 yeni uzman daha alacağı haberleri piyasaların dikkatini buraya çekti. Citigroup yaptığı açıklamada, “Verimlilik, anında işleme, parçalama, programlanabilirlik ve şeffaflığın faydaları dahil olmak üzere blok zinciri ve dijital varlıkların potansiyeline inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Citigroup Kripto Ekibini Büyütüyor

Bloomberg Pazartesi günü, konuya aşina bir kişiye atıfta bulunarak, Citigroup’un dijital varlık ekibini kurumsal işinde büyütmek için 100 kişiyi işe almak istediği bildiriliyor.

Bloomberg News tarafından personele gönderilen bir nota göre Puneet Singhvi, Citi’nin kurumsal müşteri grubu içinde firmanın yeni dijital varlık başkanı olacak. Singhvi daha önce Citi’nin ticaret işinde blok zinciri ve dijital varlıkların başındaydı.

Yeni görevinde, daha geniş bir grup için iş geliştirmeyi denetleyen Emily Turner’a rapor verecek. Turner, notta personele şunları açıkladı:

Verimlilik, anında işleme, parçalama, programlanabilirlik ve şeffaflığın faydaları dahil olmak üzere blok zinciri ve dijital varlıkların potansiyeline inanıyoruz.

Turner, “Puneet ve ekibi, müşteriler, yeni kurulan şirketler ve düzenleyiciler dahil olmak üzere önemli iç ve dış paydaşlarla ilişki kurmaya odaklanacak” dedi. Ticaret, menkul kıymetler hizmetleri, yatırım bankacılığı ve hazine ve ticaret çözümleri dahil olmak üzere farklı Citi işletmelerinin blok zinciri ve dijital varlıkları nasıl kullanacağı konusunda uzmanlık ve strateji sağlayacaklar.

Citigroup, basın ile paylaştığı bildiride şunları söyledi: “Müşterilerimizin dijital varlık alanındaki ihtiyaçlarını değerlendirmeye odaklandık”:

Herhangi bir ürün ve hizmet sunmadan önce, kendi düzenleyici çerçevelerimizi ve denetim beklentilerimizi karşılamak için bu pazarların yanı sıra gelişen düzenleyici ortam ve ilgili riskleri inceliyoruz.

Shobhit Maini ve Vasant Viswanathan Kurumun Dijital Varlık Eş Başkanları Oldu

Buna ek olarak, yayın, Shobhit Maini ve Vasant Viswanathan’ın Citigroup’un küresel pazarlar işi için blockchain ve dijital varlıkların eş başkanları olacağını belirtti. Bu işin inovasyon başkanı Biswarup Chatterjee’ye rapor verecekler.

Turner, firmanın kurumsal bölümünün dijital varlık çabalarının blok zinciri ile olan çalışmalarının bir devamı olduğunu belirterek, “gelişmekte olan teknolojileri araştırma, çözümler geliştirmek için ortaklarla işbirliği yapma ve sağlam yönetişim ve kontrollerin sağladığı yeni yetenekleri uygulama stratejimizle tutarlı olduklarını vurguladı. ”

Citigroup, müşterilerine kripto para birimlerine erişim sağlamak için dijital varlık bölümünü Haziran ayında başlattı. Ağustos ayına kadar, firma bitcoin vadeli işlemleri için başvuruda bulundu ve düzenleyici onay bekliyordu. Firma, “Müşterilerimiz bu alana giderek daha fazla ilgi duyuyor ve bu gelişmeleri izliyoruz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.