Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Cocos-BCX, Mart ayında da hız kesmeden çalışmalarına devam etti. Kullanıcı sayısı artarken gelişim için de önemli adımlar atıldı.

ÖZET

  • Önemli Sürüm: Main-Net hesaplarının toplam kayıtlı kullanıcı sayısı 1,3 milyona ulaştı. Blok yüksekliği 20 milyonun üzerine çıktı. Crypto Knights isimli oyun, resmi olarak Binance Smart Chain’de başlatıldı.
  • MainNet Ekolojik Builders & Angels: Planın 3.0 isimli ilk aşaması için teşvikler dağıtıldı.
  • COCOS NFT Madenciliği: Cocos-BCX NFT madenciliği 1.0 sona erdi. 2.0 için çalışmalara başlandı.
  • Online Aktiviteler: Tüm dünyaya duyurulan 11 farklı etkinlik gerçekleşti.
  • Medya Raporları: 5 makale, 1 haber ve 3 video kullanıcılara sunuldu.

1. Önemli Sürüm

Cocos-BCX’e ait MainNet hesabı 1.300.201 kişiye ulaştı. Veriler, 22 mart tarihinde CocosABC Blockchain tarayıcısından alındı.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Kullanıcı sayısındaki önemli yükseliş haricinde blok yüksekliği de 20 milyonun üzerinde bir sayıya ulaştı. 20.378.377 blok yüksekliği ile 7 milyonu aşan blok hacmi oluştu. Tam sayı ise 7.223.029 olarak tespit edildi.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

25 Mart 2021 tarihinde Crypto Knights isimli blockchain oyunu resmi olarak başlatıldı. Cocos-BCX’in oyun ve kripto severleri bir arada buluşturma isteği hız kesmeden devam etti. Cocos ekibi tarafından da en iyi oyunlardan biri olduğu söylendi. Bu oyun sayesinde kullanıcılar, eğlenerek macera peşinde koşarlarken token da kazanabiliyorlar.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

2. MainNet Ekolojik Builders & Angels

Cocos-BCX MainNet Builders & Angels Incentives Plan 3.0, 2021 yılının Şubat ayında kullanıcılara sunulmuştu. Bu ay ise sonuçlara ulaşıldı. İlk aşamanın katlı raporları da sona erdi ve Cocos-BCX tarafından değerlendirildi. Aylık sonuçlar alınırken 21 farklı rapor değerlendirmeye tabi tutuldu.

Tüm incelemelerin ardından ulaşılan sonuçlara göre; bu aşamada 9260 adet token, geçerli katkı raporları sunan ve hak eden kişiler olarak belirlenen “Ekolojik Builders & Angels” adlı kişilere verilecektir.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

3. Cocos-BCX NFT Madenciliği

Cocos-BCX NFT madenciliğinin bir aylık faaliyeti 8 Şubat 2021 saat 13.30(UTC) tarihinde başlatıldı. Bu madencilik faaliyetine katılan kullanıcılar, Cocos ekibi tarafından oluşturulan 50.000 USD değerindeki Cocos ödül havuzuna ulaşmaya hak kazandılar. Etkinlik başlamadan önce her Cocos NFT seviyesinin farklı hesaplama gücüne (Hash Power) sahip olduğu bildirilmişti. Hesaplama gücü ile madencilik ödülü doğru orantılıdır.

10 Mart 2021 tarihinde 1 aylık NFT madencilik süresi sona erdi. Katılımcıların madencilik sayfasını ziyaret etmesi ve “Tümünü çıkar” seçeneğine tıklaması gerektiği duyuruldu. Madencilik sonucunda kullanıcıların hak ettikleri Cocos’lar sahiplerine ulaştı. İlk başlarda yapılması konusunda söz verilen NFT’ler de ödenmeye başlandı.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Etkinlik bitiminde işlem kayıtları ekip tarafından incelendi. Treasureland NFT Market kayıtlarına göre en yüksek işlem ücretinin 12 BNB olduğu tespit edildi.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

İşlemlerin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme için makale yayımlandı. Treasureland NFT Market Tutorial üzerinden Cocos NFT nasıl alınacağı adım adım anlatıldı.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Satın alımların nasıl gerçekleşeceği konusunda kullanıcılar bilgilendirildiği gibi, satış yapmak isteyen kullanıcılar için de bir kılavuz oluşturuldu.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

4. Online Faaliyetler

Cocos-BCX resmi yöneticileri Kıdemli COCO, Junior COCO, COCO, Coke ve Amanda olmak üzere 5 grup/kişiden oluşmaktadır. Resmi yöneticiler, her hafta salı günü aynı anda farklı temalar üzerine ayarlanmış 4 farklı airdrop etkinliği başlattılar. Tüm kullanıcılar, kurallar çerçevesinde etkinliklere katılım için davet edildiler. Online faaliyetler 3’er gün boyunca sürerek perşembe günleri son buldular. Etkinlik bitiminde her yönetici kazananları takdim etti.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Her salı düzenlenen etkinlik haricinde Amanda cuma günleri farklı bir etkinlik düzenledi. Bu etkinliği amacı, kullanıcıların Cocos-BCX’i benimsemeleri ve kullanıcılara olumlu bir ortam hazırlamaktı. Cuma günleri düzenlenen oyunlar haftalık bulmaca oyunları adı altında resmi İngilizce Telegram grubunda yapıldı.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

Online oyunlar arasında en iyilerden biri olan Crypto Knights, resmi olarak başlatıldı. Binance Smart Chain üzerinde başlatılan bu oyuna, tüm kullanıcılar davetlidir.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

24 Mart 2021 tarihinde saat 13:00 – 00:00 (UTC) arasında bir AMA düzenlendi. Bu AMA Binance tarafından düzenlendi. Cocos-BCX de davetli olarak çağırıldı. AMA, “NFT’nin Binance Smart Chain üzerinde DeFi ile buluşması” olarak adlandırıldı.

cocos-bcx, Cocos-BCX, 2021 Mart Ayı Aylık Raporu

5. Medya Raporları

5 makale, 1 haber ve 3 video kullanıcılara sunuldu.

Makaleler

Videolar

Haberler

Takipte Kalın!

Web sitesi

Twitter

İngilizce Telegram

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998