a

1 Binance Coin Kaç Para Dolar? Güncel Fiyat $486.35

binancecoin Binance Coin (BNB)

$486.35
1.99% ( (24s))
İzle
Piyasa DeğeriHacimMevcut Tedarik
$81.73 B $1.33 B168.14 M BNB

1 Adet Binance Coin Geçerli dolar fiyatı: $486.35 Toplam piyasa değeri: $81.73 B. Son 24 saat: 1.99% yukarı

BINANCE COIN (BNB) NEDİR?

Binance Coin (BNB) adından da anlaşılacağı üzere, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance tarafından üretilmiş bir kripto para birimidir. Çıktığı ilk zamanlarda ERC20 altyapısı ile çalışmaya başlasa da Binance’ın kendi altyapısını oluşturmasıyla BEP2 tabanlı bir kripto para birimi olmuştur. Binance CEO’su Chanpeng Zhao’dur. BNB de aynı CEO tarafından kurulmuştur fakat farklı bir geliştirme ekibi ile çalışılmaktadır.

BNB Madenciliği

Binance coin, madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Piyasaya ilk çıkışında üretilmiş ve bu üretilen miktarın yarısı yatırımcılara satılmıştır. Piyasaya ilk çıktığı gün 100.000.000 adet BNB bulunmaktaydı. Daha sonra ise Ethereum altyapısı bırakıldı. 2019 yılında Binance Chain Mainnet piyasaya sürüldü ve geriye kalan tüm BNB’ler BEP2 altyapısına takas edildi.

Binance Coin Değeri

Binance Coin, 2021 yılının en iyi yükseliş gösteren kripto para birimlerinin başında gelmektedir. Yıla ilk giriş yapıldığında 37 dolardan işlem görüyordu. 2021 yılının ilk çeyreği kapanırken fiyat 303 dolara yükseldi. Bundan yaklaşık 10 gün sonra 600 dolarlık yeni bir zirve noktası belirledi. 2021 yılının başında oldukça iyi bir performans göstererek CoinMarketCap sıralamasında Ethereum’dan hemen sonra üçüncü sırada listelenmektedir.

BNB, düzenli olarak coin yakma işlemine tabi tutulmaktadır. Her yılın çeyreklerinde belirli bir miktar yakıldığı gibi aralarda da CEO’nun belirttiği üzere yakma işlemleri gerçekleşir. Yakılacak olan coin miktarı, ilgili çeyrekte görülen işlem sayısına göre değişmektedir.

BNB bir ödeme yöntemi olarak da kullanılabilir. Binance borsasında BNB paritesiyle diğer coinler veya token’lar satın alınıp satılabilir. Ayrıca, kullanıcılar komisyon ödemelerini de BNB aracılığı ile yapabilmektedirler.

Binance coin, diğer kripto para türlerinin aksine tam merkeziyetsiz bir şekilde çalışmamaktadır. Bu nedenle merkezi bir kripto para birimidir.

Nasıl Satın Alınır?

BNB satın almak için FTX, KuCoin, Gate.io, Poloniex ve Binance kullanılabilir. Bu borsalardan USDT paritesiyle BNB alınabilmektedir. Binance borsasında ise BNB satın alındıktan sonra ödeme aracı olarak da kullanılabilmektedir. BNB paritesi ile diğer kripto para birimleri satın alınıp satılabilmektedir. Türk lirası ile işlem yapmak için de Binance veya Binance TR tercih edilebilir.

 

 


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

A Custom Twitter Feed plugin is required to make this section working!

yükleme facebook yorum!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.