CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Coinbase, Pasaport Ödemelerine Olanak Verecek

coinbase, Coinbase, Pasaport Ödemelerine Olanak Verecek

Kripto paralar, ödeme portföylerini her geçen gün genişletiyorlar. Günümüz dünyasında kripto paralar popüler olmaya başladıkça, bu eğilim her geçen gün daha da artıyor. Bunlardan bir tanesi de Coinbase tarafından gerçekleştiriliyor.

Coinbase, ABD vatandaşlarının pasaport ödemeleri için Bitcoin kullanılmasına olanak tanıyacaklarını açıkladı. Bu belki de bir ilk. Zira bu tip ödemelerin daha önce Bitcoin veya farklı bir kripto para birimi ile yapıldığına şahit olmamıştık.

Coinbase ile Peninsula Visa da Destekliyor

BTC ile pasaport ücretlerinin ödenmesi, Coinbase borsasının dijital para birimi ödeme kolu olan Coinbase Commerce’in ardından Peninsula Visa tarafından da destekleniyor. Peninsula Visa, Silikon Vadisi merkezli bir pasaport çıkarma şirketi olarak tanınıyor. Yapılan duyuruya göre, BTC ödemeleri Coinbase tarafından güvence altına alınacak. Peninsula Visa’nın COO’su Evan James, ABD’de bu tür ödemelere olanak tanıyan ilk şirket olduklarının altını çizdi.

James, “Daha önce hiç kimse bir ABD pasaportu için dijital para birimi kullanarak ödeme yapamamıştı” dedi.

Bitcoin ödemeleri, şuanda yalnızca dört pasaport hizmeti için destekleniyor. Diğer pasaport hizmetleri için BTC ödemelerinin de önümüzdeki sene yapılabileceği konuşuluyor. Dev kripto para birimi, özellikle seyahat sektörü tarafından oldukça destek görüyor.

Seyahat sektöründe BTC, oldukça destek görüyor. Geçtiğimiz yıl bunu kanıtlar nitelikte gelişmeler yaşandı. İngiltere’de yer alan bir online seyahat acentesi, Utrust ile ortaklaşa kripto para birimi ödeme desteğini uygulamaya koydu. Yapılan bu uygulamayla müşteriler, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle, uçak bileti ücretlerini ödeme imkanına sahip oldular.

Bulgar merkezli bir şirket de farklı bir uygulamaya geçti. İptal dilen ve aksayan uçuşlar nedeniyle mağdur olan müşterilere, istedikleri takdirde BTC ile ödeme yapan Bulgar şirket, kripto para topluluğundan övgü aldı.

Kaynak: Crypto Politan

 

Benzer Yazılar

Analist: “Bitcoin Şu An Tedarik Bölgesinde”

Doğan Şahin

BİTCOİN YARILANMASI, 2020

Doğan Şahin

Tayland Kripto Para Birimleri Düzenlemesini Geri Çekti

Hilal DERİN

1 Yorum

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku