a

Coinbase Türev Borsasında BTC ve ETH Vadeli İşlemlerinin Başlatıldığını Duyurdu

coinnet
coinnet

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen dijital varlığı Coinbase, 5 Haziran’da türev borsasında kurumsal Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerini başlatma planlarını duyurdu.

Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) düzenlenmiş türev borsasında piyasaya sürülecek olan ürün, yatırımcıların riskleri yönetmesine yardımcı olmak için 1BTC ve 10 ETH olarak boyutlandırılacak. Borsa yayınında bu hizmetin yatırımcıların daha düşük ücretler için “çekici getirileri hedeflemesine” yardımcı olacağını belirtti.

Coinbase Bitcoin (BTI) ve Coinbase Ethereum (ETI) vadeli işlem sözleşmeleri, düzenlenmiş vadeli işlem komisyonu tüccarları (FCM’ler) ve diğer ilgili aracı kurumlar aracılığıyla yatırımcılara sunulacaktır. Borsa, sözleşmelere katılan kurumlar için ek teşvik programları da duyurdu.

Gelecekteki ticaret sözleşmeleri, geçmiş ürünlerinin bir sonucu olarak popüler talepten kaynaklandı. Borsa, nano Bitcoin (BT) ve Ethereum (ET) sözleşmelerini tanıttı ve gelişmiş türev ürünler için kurumsal talepte büyük bir artış kaydetti. 

Şirket, katılımcıları başarılı kılmak için gerekli araçlarla güvenli ve şeffaf bir ticaret sistemi oluşturma taahhüdünü yineledi. 

Açıklamada ” Kurumsal boyutta sözleşmelerin getirilmesi, piyasa katılımcılarına erişilebilir ve son teknoloji finansal araçlar sağlama misyonumuzda bir başka kilometre taşını işaret ediyor ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümlere olan bağlılığımızın altını çiziyor” denildi.

2 Mayıs’ta Coinbase, uluslararası genişleme planında Bermuda da bir türev borsası açma planlarını duyurdu ve kullanıcıların 5X kaldıraçla kalıcı gelecek sözleşmeleri ticareti yapmasına izin verecek. Duyuruya göre katılımcılar için denge ve değer sağlamaya çalıştığı için tüm işlemler USDC sabit para biriminde gerçekleştirilecek. 

Düzenleyici Belirsizliğin Ortasında Coinbase Yürüyüşü

Coinbase, uluslararası genişlemesine devam ederken, yargı alanlarındaki düzenleyici uygulamalara uyma taahhüdünü yeniden ifade etti. Vadeli işlem sözleşmelerinin duyurusu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) düzenleyici netlik arayan borsa ile birlikte gelir. 

Komisyon, Coinbase’in yetki belgesine verdiği yanıtta, kural koyma sürecinin uzun yıllara yayılabileceğini ancak sektöre açıklık getirmek için yaptırım eylemleri uygulamaya devam edeceğini belirtti. SEC ayrıca kamu açıklamalarının rehberlik veya politika beyanları teşkil etmediğini de sözlerine ekledi. 

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemeler belirsizliğini korurken, Coinbase rakipleriyle daha yüksek bir pazar payı için mücadele ederken küresel baskısını sürdürüyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.