CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Çok Takipçili Twitter Hesaplarını Ele Geçiren Ve Bitcoin İsteyen Hacker Tutuklandı

, Çok Takipçili Twitter Hesaplarını  Ele Geçiren Ve Bitcoin İsteyen Hacker Tutuklandı

FBI, Twitter tarihinin en büyük hack’inin arkasındaki hacker’ı buldu. Hacker henüz 18 yaşında bile değil. Tampa Bay Times’ın bildirdiğine göre, 17 yaşındaki Graham Ivan Clark, Twitter’daki büyük Bitcoin hack’inin beyni oldu.

 

Genç, FBI, ABD DOJ, IRS tarafından yürütülen ortak soruşturmanın ardından tutuklanmıştı. Avukat Andrew Warren, konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “Federal kanun uygulayıcı ortaklarımızı tebrik ediyorum. Çok yönlü ve kapsamlı bir sahtekarlığın failini araştırmak ve tanımlamak için hızlıca çalıştılar. ”

 

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve diğer önemli figürlere ait bir dizi yüksek profilli Twitter hesabı, Bitcoin dolandırıcılığı için 15 Temmuz’da ele geçirilmişti.

 

Clark, adresine gönderilen BTC miktarını iki katına çıkarmayı vaat ettikten sonra insanlardan 100 bin dolardan fazla kripto para toplamıştı. Başlangıçta saldırının arkasındaki kimsenin bir Twitter çalışanına rüşvet vererek bu dolandırıcılığı yaptığundan şüphelenilse de, sosyal medya devi son zamanlarda büyük güvenlik ihlalinin bununla alakalı olmadığını ifade etmişti.

 

Bilgisayar korsanı, web sitesinin dahili araçlarına doğrudan erişimi olan çalışanları hedef alarak bunu gerçekleştirmiş.

 

Clark şu anda kimlik hırsızlığı ve diğer birçok suçu içeren 30’dan fazla ayrı suçtan ağır suçlamalarla karşı karşıya.

Benzer Yazılar

30 Milyon Hint Kullanıcının Kişisel Verisi Paylaşıldı

Doğan Şahin

Kripto Strateji Uzmanından Çarpıcı Yorum

Yavuz Cem AKYOL

Visa kripto para: Visa ağına eklenecek kripto ödemesi

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku