CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

DeFi Kazanımları Sağlayan Projeler

Merkezi olmayan finans projeleri yani DeFi günümüzde kripto para dünyasının en popüler trendlerinden biri haline geldi.

Merkezi olmayan borsaların, açık borç verme platformlarının ve çok çeşitli diğer DeFi projelerinin çoğalmasıyla, kripto para sahipleri artık varlıklarını arttırmak için daha fazla seçenek sahibi oldular. Bunun kötü yanı ise bu kadar çok seçenek arasından maksimum kazanç elde etmenin kolay olmaması. Ancak bunu en kolay yoldan yapmanızı sağlayan bazı projeler var. Bu projelerden en öne çıkanları ise şunlar:

EasyFi

EasyFi birçok kripto para yatırımcısının karşılaştığı bir soruna çözüm getiriyor. Bu sorun bir varlığın başka bir varlık almak için satılması sorunu. Bu noktada birinci varlık değer kazanırken ikinci varlık beklenildiği kadar kazanç sağlamayabilir.

EasyFi sayesinde bu iki senaryo da aynı anda gerçekleşebiliyor. Çünkü EasyFi, kullanıcıların düşük faizli krediler almak için mevcut varlıklarını teminat olarak yatırmalarını sağlıyor. Bu yatırım daha sonra daha fazla yatırım için sermaye toplamak için ya da herhangi bir varlık satmaya gerek kalmadan diğer kripto para birimlerini satın almak için kullanılabiliyor.

Yatırımcılar EasyFi sayesinde yatırımlarının sermaye değerinden yararlanmalarını sağlarken daha fazla yatırım da yapabiliyor. Yatırım, vadesi gelen faizden daha hızlı değerlendiği sürece net kazanç elde ediliyor.

Matic Network’e (Ethereum Layer-2 ölçeklendirme platformu) dayanan EasyFi, işlem ücretleri gibi başka bir büyük kayıpla da başa çıkabiliyor. Ethereum ücretlerinin fırlamasıyla EasyFi ücretleri önemli ölçüde azaltarak, kullanıcıların artık teminat yatırma çekme işlemleri yaparken veya kredileri geri öderken fahiş işlem ücretleriyle uğraşmamalarını sağlıyor.

YOP Finans (YOP)

YOP Finans, kullanıcıların kazançlarını en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olmak için Ethereum ve Polkadot’ dan yararlanmalarını sağlıyor.

YOP Finance sayesinde kullanıcılar tek bir platformdan çeşitli DeFi pazarlarına erişebiliyor ve kazançlarını en üst düzeye çıkarmayı ve merkezi olmayan değişim platformlarından bazılarının avantajlarından yararlanmayı kolaylaştıran fikirlerden faydalanabiliyor. Kullanıcılar, basit kullanıcı arayüzü aracılığıyla çeşitli popüler DeFi platformlarında DeFi yatırım portföylerini kolayca yönetebiliyor.

Bununla beraber kullanıcılar YOP’ un yapay zeka ile ürettiği ‘Akıllı Veri Analizi’ aracı sayesinde popüler kripto paralar ve pazar eğilimleri hakkında fikir alabiliyor. Bu veriler kullanıcıların kazanç sağlamalarına yardımcı oluyor.

Platform kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şeyi bir araya getirerek kazanç sağlamalarına ve yatırım fırsatlarından yararlanmalarına yardımcı oluyor.

YOP Finance şu anda Ethereum ve Polkadot üzerine kurulu DeFi uygulamalarını destekliyor. Ancak yakın zamanda Binance Smart Chain, EOS, Solana, NEAR ve NEO dahil olmak üzere birçok blok zincirini de uygulamaya entegre etmeyi planlıyor. YOP Finans kullanıcılara DeFi piyasasının çoğunu yönetme şansı vermeyi hedefliyor.

SushiSwap

Otomatik piyasa yapıcı (AMM) platformlarından gelir elde etmenin iki yolu vardır:

Birincisi herhangi bir normal kripto para piyasasında olduğu gibi alım satım yapmaktır. Düşük alım ve yüksek satış ile bu yolla kâr elde edebilirsiniz. İkinci seçenek ise likidite sağlamaktır. Bu seçenek bu platformlara duyulan ilginin giderek artmasına sebep olmuştur.

Kullanıcılar UniSwap, JustSwap, SushiSwap gibi AMM’ lerde likidite havuzuna likidite ekler ve birisi havuzdan likidite elde ettiğinde oluşan işlem ücretinin bir kısmından kazanç sağlar. Bu kazancın büyüklüğü ise likidite havuzunun büyüklüğü ile doğru orantılıdır.

Çoğu AMM işlem ücretlerinin yalnızca bir kısmını likidite sağlayıcılarına öderken SushiSwap’ ta durum farklıdır. SushiSwapta işlem ücretlerinin %0.05’ i SUSHI jetonlarını xSUSHI’ ye yatıran kullanıcılara verilir. Kalan %0.25’ lik ücret de mevcut likidite sağlayıcılarına dağıtılır.

Bu SUSHI jetonları başlangıçta likidite sağlayarak kazanılır. Ve daha sonra ilk likidite havuzdan çekilse bile sonsuza kadar kazanç sağlamak için uzun vadeli olarak stake edilebilir. Bu da kısa vadeli kârlar yerine uzun vadeli kazançlar elde etmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bir yöntemdir.

En son DeFi haberlerini görmek için tıklayınız.

KAYNAK: coingape.com

Exit mobile version