CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Dijital Altın Piyasa Değeri Fiziki Altını Aşacak!

dijital altın, Dijital Altın Piyasa Değeri Fiziki Altını Aşacak!

Bitcoin için “dijital altın” deyimi ile son dönemlerde oldukça sık karşılaşıyoruz. Hem sınırlı sayıda üretilebiliyor olması hem de fiyatının bu oranda değişkenlik göstermesi ile dijital altın kelimesi Bitcoin’e oldukça yakışıyor. CoinShares’ten Meltem Demirors, Bitcoin için bundan çok daha fazlası dedi.

Meltem Demirors Twitter’da Paylaşım Yaptı

CoinShares dijital varlık yönetimi firmasında baş strateji sorumlusu olarak çalışan Meltem Demirors, geçtiğimiz günlerde 136.000 takipçili Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

dijital altın, Dijital Altın Piyasa Değeri Fiziki Altını Aşacak!

“Bitcoin dijital altın değildir. Bundan çok daha fazlasıdır. Bitcoin’in piyasa değeri altınınkini çok daha fazla aşacak. Altın kasada duran parlak bir kayadır. Bitcoin ise sihirli bir internet parası.” ifadelerinde bulundu.

Bitcoin’in şu anda yatırım piyasasındaki büyüklüğü %2’lik bir alanı kapsıyor. Demirors’e göre bu çok daha fazla artacak. İnternetin sihirli parası ifadeleriyle yeni bir zirve noktasını işaret ediyor olabilir. Altının piyasadaki değeri ise yakın geçmiş zamanda %10 civarlarındaydı. Fakat, Bitcoin’in Altın piyasası değerini düşürdüğü iddia edildi. Bu açıklamalar ise CryptoQuant’ın kurucusu Ki-Young Ju tarafından geldi.

dijital altın, Dijital Altın Piyasa Değeri Fiziki Altını Aşacak!

“İnsanlar, Bitcoin’in Altın piyasası değerinin %7’sini aldığını söyledi. Hayır değil. Sahiplenmemiş, ulaşılamayan ve kayıp Bitcoin’ler var. Gerçekleşen sınıra göre sadece %2. Bitcoin Altın piyasasının %10’u olsaydı fiyatı 154.000 dolar olurdu.”

Farklı Düşünceler Var

Kripto para birimleri için piyasada her zaman farklı düşünceler oluyor. Bu düşünceler zaten piyasanın canlılık kazanmasına neden oluyor. Meltem Demirors, Oxford Üniversitesi Blockchain Strateji Programcısı bölümde öğretim görevlisi ve kripto para birimi yatırım devi Digital Currency Group’un başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Uzun yıllardır sektörde boy göstererek Kripto para birimlerinin bir savunucusu haline geldi. Bir Türk olarak dünya sahnesinde rol alması da bizleri ayrıca sevindiriyor.

Benzer Yazılar

Seçim Sancısının Ortasında Bitcoin

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin, Michael Saylor’un Elon Musk’a Sorduğu Sorular Sonrası Tırmanışa Geçti

Kasım ERTAŞ

Dün Borsalara giren DeFi Tokeni %1500 arttı!

Sezer

1 Yorum

Michael Saylor Bitcoin için 'Kurumlardan Talep Artıyor' dedi | CoinNet 14 Şubat 2021 at 20:19

[…] Dijital Altın Piyasa Değeri Fiziki Altını Aşacak! […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku