a
coinnet

Dogecoin Kurucu Ortağı Kripto Para Dünyasını Eleştirdi

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, kripto para dünyasını hiper kapitalist olarak tanımlayarak endüstriye geri dönmeyeceğini belirtti. Palmer, sektörün varlıklı kişiler ve güçlü karteller tarafından yönetildiğini söyledi. Palmer, 2013 yılında Billy Markus ile birlikte Dogecoin'i bir meme olarak kurarak kripto para sektörüne dahil olmuştu.

coinnet

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, kripto para dünyasını hiper kapitalist olarak tanımlayarak endüstriye geri dönmeyeceğini belirtti. Palmer, sektörün varlıklı kişiler ve güçlü karteller tarafından yönetildiğini söyledi. Palmer, 2013 yılında Billy Markus ile birlikte Dogecoin’i bir meme ile kurarak kripto para sektörüne dahil olmuştu.

Kurucu ortak Jackson Palmer, attığı tweetler ile kripto endüstrisinin aldığı yol konusunda gerçekten öfkeli olduğunu vurguladı. Avustralyalı girişimci, yakın tarihli bir tweet serisi ile kripto para dünyasını sert bir şekilde eleştirdi. Palmer, endüstriye şu anda temsil ettiği şey nedeniyle geri dönmeyeceğini ve kripto dünyasına karışmayacağını söyledi. CEO, attığı tweetlerinde kripto sektörü için “sağcı, hiper-kapitalist teknoloji, öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edildi.” ifadelerini kullandı.

Palmer ayrıca , sektörün finansal olarak zorlukla mücadele eden bireyleri avladığını ve tasarruflarını hızlı bir para kazanma umuduyla yatırım yapmalarını sağladığını söylediği kripto endüstrisinin arkasındaki pazarlama ağına da değindi.  Kurucu ortak, “finansal açıdan çaresiz ve saf olanlardan yeni para çıkarmak için tasarlanmış kült benzeri bir “hızlı zengin olma” hunisini sürdürmek için karanlık iş bağlantıları, satın alınan etkileyiciler ve oyun başına ödemeli medya kuruluşları ağı.” diye konuştu.

Kripto dünyasının merkezi yapısına değinen Palmer, “Adem-i merkeziyetçilik” iddialarına rağmen, kripto para birimi endüstrisi, yerini almayı planladıkları mevcut merkezi finansal sisteme bağlı aynı kurumların çoğunu içerecek şekilde gelişen güçlü bir varlıklı kişiler karteli tarafından kontrol ediliyor.” dedi.

Elon Musk’ın da etkisiyle popülerliğini koruyan Dogecoin kurucusu Jackson Palmer, kripto sektörüne düşkün olmadığını yineledi. Palmer’a göre Dogecoin 2013 yılında memeden doğan bir şakaydı. Kripto sektöründe popüler olmasına rağmen Palmer, her fırsatta Bitcoin taraftarlarının para birimine gösterdikleri ilgiyi eleştirdi. Palmer, Bitcoin’e gösterilen değerin, topluma sağladığı değerden çok fazla olduğunu düşünüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.