a

Dogecoin Yüzde 822 Oranında Artış Yaşadı

Dogecoin, son 24 saat içerisinde %800 oranında artış gösterdi ve topluluk içerisinde “Crypto GME” olarak adlandırılmaya başlandı.

Dogecoin, kripto para pazarında büyük bir yükselişe geçti. Son 24 saat içinde %822’lik bir kazanç kaydettikten sonra kripto topluluğunda büyük bir sükse yaptı. Messari’den gelen veriler, dog işlem hacminin 17.4 milyon dolara yükselmesinden sonra 0.082 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve daha sonra 0.073 dolara düştüğünü ve yazı yazıldığı esnada da 0.040 dolara düştüğünü ortaya koydu.

Dogecoin Büyük Sükse Yarattı

Dogecoin oldukça büyük bir artış gösterdi ve bunun akabinde Twitter’da en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. DOGE, son 24 saat içerisinde Bitcoin’den bile daha fazla konuşuldu. Bazı Reddit kullanıcıları, Doge’yi Gamestop’un son yükselişine bağladılar ve “Doge = Gme of Crypto” ifadelerini kullandılar.

Doge ayrıca, geçen yıl, TikTok kullanıcılarının, Doge alıcılarının 1 $ ‘ a ulaşması durumunda büyük kazançlar elde etmelerini amaçlayan viral içerik oluşturduktan sonra, parayı aya gönderdiğinde, kamu yutturmacasından da yararlandı. Bu gerçekleşmemiş olsa da, Doge’ye olan kamu ilgisi her geçen gün artıyor. Doge’nin daha yüksek seviyelere ulaşma potansiyeline sahip olabileceğini ve hatta en yakın gelecekte bir dolara ulaşabileceği ifade ediliyor.

Bu noktada, Elon Musk’un Kripto Para Birimi ve borsa üzerindeki etkisini göz ardı edemeyiz. Ünlü milyarderin attığı tek bir tweet ile GameSpot’un hisseleri müthiş artış gösterdi. Musk ayrıca geçmişte DogeCoin hakkında defalarca tweet attı. . Mevcut Doge pompasının ortasında Musk, bir köpeğin resmini tweetledi. Birçoğu bunu Musk’un Doge yükselişine tepkisi olarak yorumladı.

Bu arada, analist Whalepanda, Doge’un boğa koşusunun ironisine ilginç bir bakış attı. Boğa koşusunun, yaratıcılarının karşı olduğu aynı ekonomik düşünce okulu olan kapitalizmi körüklediğini açıkladı.

Elon Musk ve BTC

Bugün ilginç bir gelişme daha yaşandı. Dogecoin savunucusu Elon Musk, Bitcoin ile ilgili her zaman mesafeli bir tutum içerisinde yer almaktaydı. Ancak bugün ise bu durum tersine dönmüş gibi görünüyor. Musk, Twitter’daki bilgi kısmına #Bitcoin yazdı ve büyük bir sükse yarattı. Şimdi varlığın değeri oldukça artıyor.

Kaynak: Zycrypto

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.